VAŠA PISMA: Okupljanje i buka u kasnim večernjim satima u dvorištu škole "8. septembar"
Našoj redakciji sinoć se obratio jedan građanin, ukazujući na problem. Poruku prenosimo u celosti:
Poštovani gospodine Paunoviću, hteo bih da ukažem na jedan problem koji stanari ulice Danila Kiša imaju poslednjih 6,7 godina unazad otkako je uređeno dvorište osnovne škole 8. septembar. Naime, upravo toliko je prošlo godina od uređenja i svedoci smo da je to jedno od najlepših školskih dvorišta. Tu su i igrališta, tribine, "piksla", sve u službi dečje školske i vanškolske rekreacije. Ali, takođe smo i svedoci da je više drugih aktivnosti od pomenutih. Nažalost naročito u ovim letnjim mesecima, pa čak i vikendima tokom cele godine, svedoci smo raznih okupljanja u dvorištu i na tribinama igrališta gde se pušta jaka muzika, vrišti se, konzumira alkohol i ko zna šta još. Tu se sakupljaju razne grupe, od mlađih do starijih. Neretko je prošlih godina dolazila i policija, jer je neko od komšija prijavljivao uznemiravanje. Sve školske kapije su zaključane, ali to ne sprečava posetioce da ulaze u dvorište. Posebno je opterećena kapija preko puta ulice Koste Abraševića koja je vezana lancem i koja prilikom ulaza izlaza posetioca uz viku proizvodi uznemirujući zvuk naročito u toku noći. Pravo je čudo kako je još uvek na mestu od silnog cimanja. Voleo bih da znam da li je uopšte dozvoljen i kako ulaz u školsko dvorište kada je škola zatvorena i sve kapije zaključane. Tu u toku dana ima i dosta dece koja se bave sportom i koja su ugrožena srčom od polomljenih flaša prethodnih noći. Da li uopšte direktor škole ima predstavu ko su mu posetioci u školskom dvorištu kad nema ni nastave i kad tu niko ne bi trebao da boravi? Hteo bih da se istraži da li i u ostalim dvorištima osnovnih i srednjih škola u našem gradu ima ovakvih okupljanja i šta može da se uradi kako bi se posetioci izmestili iz njih. Zamolio bih vas da se malo pozabavitie ovom temom, jer verovatno iz tih dvorišta i kreće ta negativna energija koja kasnije lomi drveće po keju, prevrće kontejnere...
Hvala unapred.
S poštovanjem, vaš čitalac i pratilac
-
23. jun 2026. 09:48 Našoj redakciji sinoć se obratio jedan građanin, ukazujući na problem. Poruku prenosimo u celosti:Poštovani gospodine Paunoviću, hteo bih da ukažem na jedan problem koji stanari ulice ... -
18. jun 2026. 13:16 Pokušavam da sve što znam i što se događa oko nas u ovom gradu nekako složim, ređam po nekom značaju, čekajući trenutak kada će se obelodaniti sve.Nema insinuacija. Saznaće se i ... -
18. jun 2026. 11:00 Ako je suditi po vašim pismima, očigledno da ima problema u stambenim zgradama. E sada, treba razgraničiti i razdvojiti problem. To naravno, trebalo bi da dobro znaju najpre sami stanari, ... -
18. jun 2026. 10:26 Svet je ustao zbog fudbala.Porodice menjaju navike. Na "kućnim savetima" donete su važne odluke. Narednih 39 dana na ljubitelje fudbala ne treba računati.Prodaja televizora raste. Kafići postavljaju ...







