Izvorci nezadovoljni komasacijom VIDEO
Meštani Izvora, na čijem području se radi komasacija zemljišta, nisu u potpunosti zadovoljni poslom koji je do sada obavljen. Oni su zbog toga u saradnji sa Savetom mesne zajednice počeli sa prikupljanjem potpisa nezadovoljnih vlasnika poljoprivrednih parcela, kako bi se u skladu sa propisima obratili Komisiji za komasaciju u cilju eventualne korekcije.
Predsednik Saveta Mesne Zajednice Izvor, Mile Tošić, smatra da su primedbe i zahtevi meštana osnovani i da komisija mora da sagleda njihove primedbe i revidira do sada donete odluke.
Član opštinske Komisije za komasaciju i predstavnik Mesne zajednice, Zoran Jovanović, kaže da je nepravda učinjena onima koji se ozbiljno bave poljoprivredom, da su ostali bez kvalitetnih parcela, a oni koji ne obradjuju zemljište dobili su ukrupljen i kvalitetniji posed.
Iskusan poljoprivrednik iz Izvora, Sreten Petrović, takodje smatra da komasacija nije pravedno sprovedena. Svestan toga da se svačija želja ne može ispuniti, da je to složen poroces, ipak, u većoj meri nije onako kako se očekivalo.
Miodrag Popović, takodje Izvorac, čak smatra da je bilo privilegovanih vlasnika koji su zamenili svoje nekvalitetne parcele daleko boljim. Prilično ogorčen, kaže pored ostalog, da nisu svi jednako sagledani i da su često na osnovu ličnih poznanstava donošene odluke.
-
28. apr 2026. 10:02 Budžetom grada za ovu godinu izdvojena su određena sredstva za ugradnju delitelja i termoglava u pojedinim objektima. Ovu meru, u sklopu Fonda za energetsku efikasnost, Grad je sprovodio nekoliko ... -
27. apr 2026. 07:14 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (20.04 – 26.04.2026. godine) na teritoriji koja je u njenoj nadležnosti, dogodilo 12 saobraćajnih nezgoda, od toga ... -
24. apr 2026. 11:38 U izjavi za portal Pirot Plus onlajn, direktor Javnog komunalnog preduzeća “Gradska toplana” Pirot, Bratislav Ćirić, podsetio je da su od 1. aprila smanjene cene grejanja. “Toplana&... -
23. apr 2026. 12:44 Gradonačelnik Vladan Vasić i Zoran Nikolić, direktor JP "Vodovod i kanalizacija" obišli su danas radove na izgradnji objekta za buduće vodoizvorište Sarlah.Posle sveobuhvatnih ...







