Galerija u Pirotu nastoji da održi epitet jedne od ustanova sa najboljim uslovima u Srbiji
Radmila Vlatković, direktorka Galerije “Čedomir Krstić”, u nedavnoj izjavi za portal Pirot Plus onlajn istakla je da će u narednom periodu u depou galerije ugraditi kliznu policu za svoj fond koji za sada broji oko 500 slika. Ovim će, prema njenim rečima, biti obezbeđeni adekvatni uslovi za čuvanje fonda galerije, ali će imati problem sa izložbama koje dolaze, odnosno, prijemnim depoom.
Direktorka Galerije “Čedomir Krstić” kaže da postoji mogućnost da u nastavku postojećeg depoa dobiju još jedan prostor prilikom restauracije kompletnog objekta Doma Vojske.
Vlatkovićeva ističe da posle Beograda i Niša, naša galerija ima izvanredne uslove.
-
25. jun 2026. 14:59 Međunarodni folklorni festival u Pirotu ove godine biće održan 21. put. Učestvovaće ansambli iz Letonije, Belgije, Italije, Francuske, Rumunije i Kolumbije, najavio je direktor Doma kulture Pirot, Mi&... -
25. jun 2026. 13:41 Dom kulture Pirot priprema veliki broj programa i ove godine u okviru manifestacije Pirotsko leto. Tim povodom direktor Miško Ćirić na današnjoj konferenciji za medije najavio je ... -
24. jun 2026. 11:27 U nedelju, 28. juna 2026. godine od 20.30 sati na Omladinskom stadionu, a u okviru manifestacije „Pirotsko leto 2026.“ održaće se koncert Ansambla Doma kulture Pirot „Amateri svome ... -
19. jun 2026. 12:25 Lepo! Sve za sela na Staroj planini!Nema, zaista, lepšeg nego kada se neko javi sa planine, iz nekog sela informacijama da je selo oživelo, da se ljudi vraćaju makar na odmor, da ...







