Apoteke bez većih nestašica lekova
Snabdevenost apoteka je realtivno dobra, kaže Slađana Zlatković, direktorka Apotekarske ustanove, i dodaje da se povremeno javlja deficit određenih lekova, zbog problema u proizvodnji ili složenih procedura njihove nabavke.
- Što se tiče snabdevenosti naših apoteka, moram da kažem da je relativno dobra snabdevenost. Još uvek postoji deficit određenih lekova. Najveći nam je problem trenutno takozvana D lista. To su lekovi neregistrovani ali priznati i stavljeni na listu lekova koji idu na teret Fonda zdravstvenog osiguranj. Predviđena je posebna procedura od strane dobavljača oko uvoza tih preparata, i ne znam iz kog razloga je ta procedura jako duga i može doći do deficita odnosno do njihove možda neplanirane potrošnje od strane apoteka, pa tu dolazi do nekog nesklada i trenutno nema Acenokumarola, antikoagulansa, i Farin koji proizvodi Galenika povremneo se pojavljuje – kaže Zlatkovićeva.
-
11. jun 2026. 13:03 Niko zadovoljniji od nas, verujte! Danas još dva pisma i nekoliko mejlova i poruka. Zadovoljstvo, naravno, zbog poverenja koje nam ukazujete, mada, nismo mnogo "radosni" sadržajima koje nam &... -
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ...






