VAŠA PISMA! Pas "Srećko" pronadjen, zalutao, sanirane povrede, nalazi se u privatnom Azilu! Gazda, javite se!

U prilogu Vam dostavljam fotografije psa pronadjenog u dvorištu zgrade Šumskog Gazdinstva "Pirot". Pas je pronadjen 26. maja, sa ranama na telu. Odveden je kod veterinara. Dobio je adekvatnu terapiju i trenutno je u privremenom smeštaju.
Pas se trenutno nalayi u privatnom ayilu košarkaša Martina Matovića.
Ponaša se veoma pitomo i socijalizovano. Disciplinovano ide na uzici. Fiziološke potrebe obavlja samo napolju. Poslušan je i druželjubiv. Oko vrata ima staru ogrlicu. Sve to ukazuje da je bio vlasnički - porodičan pas, ali i da možda još uvek neko traga za njim.
Prognoza je da u narednih mesec dana neće trebati terapije. Samo pažnja, hrana i smeštaj biće dovoljno da sve rane zacele i sve loše bude zaboravljeno.
U želji da pokušamo pronaći vlasnika zamolila bih Vas da objavite fotografije, a naše sugrađane da se jave ako prepoznaju psa ili ako medju njima ima potencijalnih udomitelja.
O svemu je obavešteno JP "Komunalac - Zoohogijena" u čijoj su nadležnosti psi pronadjeni na ulici.
Nadam se da zajedno možemo sprečiti da Srećko, tako su ga nazvali ljudi koji ovih dana brinu i njemu, završi u gradskom azilu za pse, jer tamo svi to znamo, u ovakvom stanju ne bi bio dobro i ime koje trenutno nosi ne bi mu pomoglo.
Unapred zahvalna Marija Sibinović Schernau, Fb grupa Džoni i prijatelji
-
03. nov 2024. 12:17 Naši sugrađani M.M i G.Đ. poslali su nam fotografije koje su snimili oko 11h sa Golemog mosta. - Nišava ima zeleno-belu boju, vide se i beličaste "tačke". Fotografije ... -
17. okt 2024. 09:40 Miomir Stanković, naš čitalac reporter, poslao je tekst i fotografije "Komete veka".Od 12. oktobra na severnoj hemisferi naše planete moguće je videti "kometu veka", kako je nazivaju ... -
17. jun 2024. 10:07 Moj prijatelj Slavoljub Spasić, šetajući Kejom kao po nekom "pravilu" uvek zatekne po neku pojavu, koja u njemu izaziva neraspoloženje i odmah snimi, piše i šalje na mejl!Dobra ... -
11. jun 2024. 11:20 Nedavno je u Redakciju došao naš sugradjanin, sa utiscima o našem Portalu i načinu na koji pratimo, posebno dogadjaje u prirodi, misleći pre svega na požare, ugrožavanje ...