U toku akcija vakcinacije pasa protiv besnila; Broj napuštenih ljubimaca svakodnevno raste
Prva akcija Veterinarske klinike Pirot, na početku svake godine, je vakcinacija pasa protiv besnila, kaže za Portal Plus onlajn i Naxi Plus radio Dejan Živić, direktor. Cena vakcinacije nije promenjena i iznosi 600 dinara za čipovane pse i 1.500 za nečipovane.
Ovom prilikom osvrnuli smo se na još jedan problem sa kojim se suočavamo svakodnevno. Broj pasa lutalica na ulicama je sve veći, a Živić po ovom pitanju kaže da najveći problem predstavljaju nesavesni građani. Kako je objasnio, mnogi uzimaju pse, a kada pas odraste iz nekih razloga odlučuju da ga napuste.
U saradnji sa JP Komunalac Veterinarska klinika radi na tome da što više pasa skloni sa ulice, ali je azil prepun, a drugi problem su i novčana sredstva neophodna za obezbeđivanje hrane za pse.
Živić je apelovao na građane da budu privrženiji svojim ljubimcima i ne napuštaju ih jer pored ostalih problema Grad troši velika sredstva kada dođe do ujeda.
-
22. jul 2026. 12:55 Naš sugrađanin Goran Đurić, koji zbog posla svakodnevno prolazi Temskom, slao je već jednom fotografije i skrenuo pažnju na smeće. Poslao je i primene prijave Odeljenju za urbanizam i stambeno ... -
22. jul 2026. 12:18 Pitanja, pisma, mejlovi! Kako se ko od vas javi, naša osećanja su pomućena. Malo je onih koji žele da se hvale, da ističu, a mozaik problema, kritika, nezadovoljstva je svakim danom sve veći.... -
21. jul 2026. 13:04 Granični prelaz Gradina tokom jula meseca svakog leta "pritisnut" je, pre svega, stranim vozilima turskih registracija. Naravno, prolaze i naši koje vodi put na poznate destinacije na morima u ... -
21. jul 2026. 09:45 Iz Policijske uprave Pirot obaveštavaju građane da će se u sredu, 22. jula, u 12 sati, na području grada Pirota i opština Babušnica, Bela Palanka i Dimitrovgrad, proveravati ...







