Učenici Srednje stručne škole u stručnoj poseti Departmanu za hemiju Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu
Učenici drugog razreda Srednje stručne škole u Pirotu, obrazovnog profila Tehničar za hemijsku i farmaceutsku tehnologiju, realizovali su 24.11.2025. stručnu posetu Departmanu za hemiju Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu. Posetu je ostvarilo 17 učenika u pratnji nastavnika hemije Ivane Vasić i Marije Gogić i pedagoga škole Jelene Veličković.
Tokom posete učenici su obišli više različitih laboratorija i imali priliku da se upoznaju sa savremenim tehnikama rada u tim laboratorijama, laboratorijskom opremom, analitičkim tehnikama i načinom sprovođenja naučno-istraživačkog rada. Profesori i saradnici departmana pružili su stručna objašnjenja i demonstracije i odgovarali na sva pitanja učenika.

Cilj posete bio je upoznavanje učenika sa radom savremenih naučno-istraživačkih laboratorija, primenom hemijskih znanja u praksi, kao i sticanje uvida u način organizacije naučno-istraživačkog procesa u visokoškolskim ustanovama.
Poseta je protekla u odličnoj organizaciji, uz veliku profesionalnost i srdačnost domaćina. Sve planirane aktivnosti izvršene su prema dogovorenom rasporedu, a osoblje fakulteta posvetilo je veliku pažnje bezbednosti, razumevanju sadržaja i motivisanju učenika.

Učenici su takođe bili zadovoljni načinom organizacije, a posebno im se dopalo što su videli neposredan rad u naučnim laboratorijama. Kod nekih će to možda podstaći interesovanje za dalje obrazovanje u oblasti hemije ili farmaceutske tehnologije.
Škola se zahvaljuje Departmanu za hemiju PMF-a Niš na gostoprimstvu i saradnji.
*Saopštenje i fotografije: Srednja stručna škola
-
12. jun 2026. 09:13 Zakon o veštačkoj inteligenciji predstavlja važan korak ka uspostavljanju pravne sigurnosti u jednoj od najbrže rastućih oblasti savremene ekonomije, ali je ključno da istovremeno zaš... -
11. jun 2026. 13:04 Ovih dana našoj redakciji obratila se Biljana Marčeta sa pričom koja bi, kako se navodi u mejlu, mogla da bude zanimljiva čitaocima jer na poseban način spaja porodično sećanje, lokalnu ... -
10. jun 2026. 20:38 Lepota, mladost, osmesi, šarenilo boja, ponovo je "okupalo" gradski trg. Prolećna kiša se umirila, s poslednjim sunčevim zracima, pojavila se još jedna generacija mladosti i pro&... -
10. jun 2026. 12:42 Evo da znate, nije lako, zato što se pomešala radost i tuga, seta i ponos, osmeh i po koja suza.Kakav ti je to život? Sve je smestio u neke brojeve i tako nas vodio kroz volje i nevolje....




 (Large)_0_512x512.jpg)


