23. maj 2017. 11:30 Sport Pirot Plus Online

Razvojna Liga Jug

23. kolo

Timočanin 2014 – Jedinstvo 2015 1:4 ( 1:2)
Jedinstvo: Đorđević, Ivković, Stavrov ( Ivanov), Nina Vasov, K. Zlatkov,Stojanović, Vacić, Nikolić,Trajković, Džunić, Popović.
Nakon pauze u 22. kolu po rasporedu, fudbalerke Jedinstva su nastavile sa borbama za bodove na terenima Razvojne lige. Pokazalo se da im je odmor od sedam dana baš prijao, i takmičenje su nastavile pobedom prošle nedelje u podne, na gostovanju u Кnjaževcu.
Izabranice trenera Miladinovića su savladale vršnjakinje Timočanina sa 4:1 boljom igrom tokom celog meča, iako su Кnjaževčanke u 17. minutu povele lepim lobom Ivane Petrović, kada je sa šesnaest metara poslala loptu pod prečku.
Radost domaćih igračica trajala je narednih devet minuta, a onda je Milica Popović u 26 – om ušla u kazneni prostor Timočanina, i sa svoje pozicije levog krila poravnjala rezultat, poslavši loptu u donji ugao.
Samo minut kasnije,Tamara Trajković je na svojoj četvrtoj utakmici u crvenom dresu postigla i svoj četvrti pogodak sa kojim je preokrenula na 2:1 u našu korist, i rivalke su otišle na odmor.
U nastavku, Milica Popović je povećala vođstvo na 3:1 u 43-em, dok je u 50. minutu Maša Džunić nastavila svoj golgeterski niz svojim petnaestim pogotkom u sezoni, uz konačnih 4:1 za Jedinstvo, u čijem je dresu na stadionu u Кnjaževcu debitovala pionirka Anđela Vacić, odigravši celu utakmicu.
Pirotskim fudbalerkama ostalo je još tri kola do kraja prvenstva. Кao trećeplasirane na tabeli, narednog vikenda dočekuju ekipu Majdanpeka. (Sl. J).