01. jun 2014. 15:55 Sport Pirot Plus Online

Omladinska liga, 28.kolo
Pirot: Radnicki – Borac Cacak 3:0 (2:0)
Radnicki: Ilić 7, Davidović 7, Mančić 8, Vlajković 7, Nikolić 8, Dimitrov 7, Nešić 6, Spasić 8, Todorović 9, Petrov 8, Manić 7. Igrali su još Selimović, Ćirić, Antić i Penčić

Prvi u seriji od četiri meča odluke za Piroćance. Domaći, oslabljeni, bez Kustrimovića, Petrovića i Djurića, krenuli su agresivno na protivnicki gol. Čaćani u prvim minutima opasni u kontranapadima.
U 6.minutu prekrsaj za domace na 17 metara od gola. Stefan Todorovic precizno cilja kraj “zida” i pogadja desni ugao golmnovog gola, koji je uzgred, nespretno intervenisao!
6.minut, Goool Stefan Todorović 1:0

Iako su poveli sa 1:0, domaći su dozvolili Čačanima da u vecem delu prvog poluvremena imaju terensku inicinativu. U tom periodu stigla ih je druga kazna. Miloš Spasić pronasao je Stefana Todorovića na 14 metara, a najbolji mladi pirotski fudbaler najpre se oslobodio štopera, a potom sa 12 metara ciljao u levi ugao Drobnjakovog gola!
28.minut Goool Stefan Todorović
Do kraja prvog poluvremena Čačani uporni i orgnizovaniji na sredini terna, ali bez zavrsnice. Razlika izmedju Piroćanaca i Čačana bila je “samo“ u jednom ! Radnicki ima Stefana Todorovića
Kraj prvig dela, Radnicki je saćuvao vodjstvo, vodi 2:0!

U nastavku sve kao u prvom delu. Gosti imaju više loptu u posedu, ali ne uspevaju da ugroze gol Piroćanaca. Odbrana igra veoma dobro,Jovan Nikolić komanduje kapitenski, Dimitrov pouzdan, Davidovića i Mančića ima svuda, Voja Ilić veoma siguran.

Kapiten Radnickog je u 60.minutu odlicno sutirao glavom, ali je golman iz ugla izbacio loptu u korner.
65.minut Radnicki i dalje vodi sa 2:0.

Fudbal se ipak igra samo za golove i bodove , pišu se i pamte, a bodovi unose u tabelu.
On je dečko koji daje ili voli golove. Zove se Milos Spasic “Pati” (upamtite) i danas debituje sa nepunih 17 godina za podmladak. Mnogo golova dao je za kadetski tim. U 73.minutu lopta je odbijena na 7 metara, a Spasić “opalio” levom nogom u same rašlje!
73.minut Goool Miloš Spasić 3:0

Pitanje pobednika je rešeno. Radnički je sigunom igrom u poslednjoj liniji, velikom borbenosću na sredini terena, majstorstvom Stefana Todorovica i talentom Milosa Spasica zabeležio znacajnu pobedu koja daje nadu u bobi za opstanak!

“Mlade bele“ u sredu očekuje novo iskušenje. Utakmica u Kraljevu sa Slogom!