Tri srebrne medalje za našu Sašku Joksić i Srbiju u Tunisu!

23. jun 2026. 11:12 Sport Pirot Plus Online

Pirotska paraatletičarka Saška Joksić (ranije Sokolov) iz Tunisa donela je 3 srebrne medalje i, nakon perioda odsustva sa međunarodnih takmičenja, podsetila na ranije uspehe. U nastavku prenosimo tekst Paraolimpijskog komiteta Srbije:

Tri srebrne medalje za Srbiju u Tunisu

"Jubilarni 20. World Para Athletics Grand Prix, održan u Tunisu od 11. do 20. juna 2026. godine, okupio je više od 600 paraatletičara iz 64 zemlje sveta. Srbija je i ove godine, tradicionalno, imala svoje predstavnike na jednom od najznačajnijih međunarodnih takmičenja u paraatletici, koje je održano od 16. do 19. juna.

Prvi nastup za reprezentaciju Srbije zabeležio je Miloš Grabež u kategoriji F36, u disciplini bacanje kugle. Na svom debitantskom međunarodnom takmičenju osvojio je šesto mesto i najavio potencijal za buduće uspehe na velikoj sceni.

Uspešan nastup zabeležila je i Saška Joksić (F46/T47), koja je nastavila niz odličnih rezultata srpskih paraatletičara na ovom prestižnom takmičenju.

Nakon pauze od međunarodnih nastupa, od Svetskog prvenstva u Kobeu 2024. godine, gde je osvojila srebrnu medalju, i nastupa na Paraolimpijskim igrama u Parizu, Saška se u velikom stilu vratila na stazu. Prvog dana takmičenja osvojila je srebrnu medalju u trci na 100 metara, da bi već narednog dana stigla do novog srebra u disciplini 200 metara. Treću srebrnu medalju osvojila je 18. juna u disciplini bacanje kugle, čime je kompletirala izuzetno uspešan nastup u Tunisu.

Ostaje žal što nije bila u mogućnosti da nastupi i u disciplini bacanja koplja, zbog preklapanja termina nakon izmene satnice takmičenja od strane organizatora.

Tim predvodio trener i tim lider Bojan Ilić, koji je imao razloga da bude zadovoljan ukupnim učinkom srpskog tima.

Poseban značaj imala je i podrška Ambasade Republike Srbije u Tunisu. Ambasadorka Dijana Ivančić i prvi sekretar Anđela Jovanović poželeli su dobrodošlicu našem timu na početku takmičenja, a po njegovom završetku organizovan je i prijem u Ambasadi Republike Srbije, gde su našim sportistima upućene čestitke na ostvarenim rezultatima i želje za mnogo uspeha na predstojećim takmičenjima."

* Tekst i fotografije preuzete sa sajta Paraolimpijskog komiteta Srbije