Slobodan Savović, Komesarijat za izbeglice: Četvrti kilometar je "prolazna soba". Migranti imaju tri obroka i sve potrebno, čekajući da nastave put!
S obzirom na sve aktuelniju situaciju kada su u pitanju migranti u Pirotu, podsećam, pre neki dan uputio sam mejl Komesarijatu u Beogradu, kako bismo dobili potrebne informacije.
Zahtev za intervju, Nenad Paunović <plusradio010@gmail.com>
Komesarijat za izbeglice Srbije, Beograd, PR služba
Poštovani, pozivajući se na Zakon o dostupnosti informacija od javnog značaja, obraćam se zahtevom da nam odobrite intervju sa gospodinom Slobodanom Savovićem, iz Centra u Nišu.
Prva tema bi bila aktivnosti u Naselju Četvrti kilometar.
Druga tema je sve češći boravak migranata u gradu. Radi se o migrantima koji ulaze u našu zemlju i za koje se procenjuje da nisu sa Četvrtog kilometra. Oni borave na Keju pored Nišave, sede u parkovima, lutaju.
Odgovor smo dobili veoma brzo. O prvoj temi može da govori Slobodan Savović iz Centra u Nišu. Što se tiče druge teme, tu ćemo sačekati. Kako rekoše, odgovornost za migrante koji šetaju gradom, ne snosi Komesarijat. Nije navedeno ko. Mi logički zaključujemo – Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Da li ćemo dobiti odgovor, to ćemo videti.
Tačno u podne, kako je navedeno, javio se Slobodan Savović.
Dakle, sve smo razumeli što se tiče "stanara", na Četvrtom kilometru. O ovim "našim sugrađaninima" sa Keja, iz okolnih sela, da verujemo da ćemo dobiti odobrenje za informacije.
Ako i ne dobijemo odgovor, neka bar službeni organi, znate koji, odluče kakve će mere preduzimati!
U međuvremenu stigao je i odgovor:

-
24. jul 2026. 12:00 Javni poziv za radove na tekućem održavanju i popravci sportske hale Kej u Pirotu raspisan je 1. aprila 2026. godine. Naručilac posla bio je Sportski centar Pirot, a procenjena vrednost radova iznosi ... -
24. jul 2026. 10:24 Projekat „Ka pametnim, zelenim i održivim gradovima u Srbiji“, sprovodi GIZ, uz podršku NALED-a, u saradnji sa kompanijama Intracom Telecom i TeleGroup, kroz program Razvojnog ... -
22. jul 2026. 13:24 Nastavljamo da pratimo radove na rekonstrukciji pruge Niš – Dimitrovgrad. Podsećamo, rekonstrukcija pruge Niš–Dimitrovgrad finansira se sredstvima EU i EIB. Projekat ... -
21. jul 2026. 13:00 * Naslovna foto: pirotskikraj.comNaš cilj da se obraćamo meštanima u Pirotskom okrugu sve se više ostvaruje. Mejlovi stižu iz svih krajeva, uspostavili smo međusobno poš...







