S PUTA DO TOPLOG DOLA: Na starom putu proradilo klizište, novi put preko brane, ko će da asfaltira?
Ne znam da li se o nekom putu toliko govorilo. I lepo, ali i ono drugo.
Pirot – Temska – Topli Do. Mali Kolorado, Stara planina, selo Topli Do, uređenje sela, brojne turističke manifestacije. Ona sportska, trčanje u planinu.
Izdvajamo, i ovog puta – put.
Slavoljub i Nikola, u subotu prepodne krenuli su u Topli Do. Uvek kada krenu, moja molba je da Nikola iskoristi svoje fotomajstorstvo i donese po koju sliku. Ne insitiram na prirodnim lepotama, to je već poznato kakvo je bogatstvo. Zanima me stanje puta kroz Mali kolorado i sve tamo do sela.
Obećali su da će se vraćati "novim" putem, u povratku preko novog mosta i sve do brane.
Znate ona tri klizišta. Bio sam na licu mesta. U ne baš pristupačnom prostoru ljudi su uz mnogo truda uspeli da urede, asfaltiraju.
Nikola i Slavoljub videli su da je na jednom mestu kako se to kaže klizište ponovo počelo da radi.


Bilo je različitih mišljenja oko "novog" puta. Da li sređivati ovaj stari, pročistiti, urediti ili konačno završiti put od Brane do Mrtvačkog mosta...
Šumsko gazdinstvo je finansiralo izgradnju mosta, što je pohvalno. Put je probijen, nasipan nečim, ali može da se prođe.
Evo kako sve to izgleda.





E sad, ono teže. Šumsko gazdinstvo Pirot je uradilo most. Dalje, kako se vodi ova deonica, ko brine, Grad ili Republika, lokalni ili regionalni? Hteo sam da pitam Miloša Stankovića, direktora Šumskog gazdinstva. Nisam uspeo u trenutku da dobijem odgovor, ali će ga sigurno biti.
Ko će da radi, e, to ćemo tek da vidimo!
-
07. jun 2026. 12:13 Za nas nostalgičare, za nas zaljubljene doveka u Kej, Nišavu i Sarlah, ovo je važna vest ovih dana – procvetale su lipe na Keju.Juče oko 11 sati šetao sam, po običaju, svojom ... -
01. jun 2026. 13:07 Ha, "iskočiću" malo iz teme na početku! Mada je sve život i sve je u ovom vremenu postalo – tema. "Kamera" neće da se ljuti, sve je za čoveka.E sada, ko kako shvata taj život i ko je ... -
28. maj 2026. 10:04 Primer prvi:Srela me jutros moja drugarica još iz mlađih dana. Stanuje u zgradama u Predraga Boškovića. Znate ono kada su stanari negodovali, tražili više zelenila, manje asfalta,... -
25. maj 2026. 13:00 Juče je bila nedelja. Molio sam se za sunčano jutro, pokušavajući da produžim život udišući proleće i tople zrake.Bilo je tako i juče, mada je najavljeno da će tamo, sa Stare planine, ...







