RAZOTKRIVANJA (5): Glasovi iz senke!
U svakodnevnoj borbi za istinu i pravdu, često nailazimo na tihe pokušaje da se ta borba omalovaži. Ovaj put, javljaju se glasovi iz senke – prikriveni, anonimni, ali prepoznatljivi po tonu i nameri.
Prvi glas: Napad na mladost i istinu
Jedan mladić, D.K., simbol borbe za častan život, istinu i pravdu, svojim je glasom probudio stotine građana. Šetao je 70 kilometara, govorio u ime pirotskih studenata – i u ime svih nas.
Neko iz senke pokušao je da umanji vrednost tog glasa. Da ga ismeje. Da ga diskredituje.
Ali reči D.K. ostaju jače od svake senke.
Drugi glas: Pretnje, izvršenja i tišina
Kada smo ranije pisali o "četiri žene i tri keca“, o "Istini“ i "Mraku“, stigla je reakcija – ne argumentima, već pretnjama.
Pozivi advokata, izvršenja, udarci po džepu.
Nisu uspeli da nas uplaše. Jer narod prepoznaje istinu – i zna kome da veruje.
Treći glas: Mreža u senci
U Pirotu se formira nova medijska mreža. Formalno – više firmi. Suštinski – isti ljudi.
Svi povezani, svi deo jedne strukture. I svi – finansirani novcem građana Pirota.
GDE IDE NOVAC IZ BUDŽETA?
PINA doo – 3.000.000 RSD
o Direktorka: Jasmina Tomanović
o Glavni urednik: Aleksandar Ćirić (raniji vlasnik)
o Zapošljava Stefana Ćirića, snimatelja i vlasnika „Perun“
Story Teller – 350.000 RSD
o Vlasnik: Aleksandar Ćirić (osnivač PINA)
PERUN – 250.000 RSD
o Vlasnik: Stefan Ćirić (radi u PINA)
Pi Media Group – iznos nepoznat (firma osnovana 2025)
o Vlasnik: Aleksandar Ćirić II – bivši šef kabineta gradonačelnika
o Kum: Aleksandar Ćirić I
Svi oni – koji danas iz senke pokušavaju da omalovaže borbu mladih ljudi za istinu i pravdu – direktni su korisnici sredstava svih nas.
Da li je povezanost jasno vidljiva:
Isto prezime, isti ljudi,Promene imena firmi, rotacije vlasnika,Podaci dostupni u APR-u, Poreskoj upravi, Company Wall-u.
A najskuplji glas? Onaj koji ponižava mladog D.K. – jer istina mu je najveći neprijatelj.
Da li ste sada razumeli?
Ako treba – imamo još.

Da gospodo, vi istomišljeni pirotski mediji, ne zaboravite, Dimitrije Krstić, zajedno sa grupom naših studenata , doživeo je udar Zvučnog topa 15. marta u Beogradu !
Povremeno svi oni imaju i dalje posledice!
Ovo dodajem, da bih na još jedan način ilustrovao gde ste vi trenutno i kakvi su vam pogledi na život, na Srbiju svu u korupciju, Srbiju u kojoj i dalje nema ni ISTINE I PRAVDE !
Tek da znate gde ste i zašto i vi žmurite radeći iz senke, neki od vas i iz "debele hladovine"!
-
18. jul 2026. 10:39 Danas će se u našem gradu prvi put okupiti pristalice Prajda. Za Pirot je to novi događaj. Neko će ga podržati, neko neće. To je prirodno i u demokratskom društvu svako ima pravo na ... -
16. jul 2026. 12:43 Kada se prvi put pojavila navodna garaža, stanari zgrada preko puta Zatvorenog bazena najavili su da sumnjaju da će ovaj objekat biti korišćen za garažu.Prošlo je relativno dosta ... -
16. jul 2026. 11:11 Fudbalski savez Regiona istočne SrbijePredsednik Vladan GašićPoštovani predsedniče Gašiću,Najpre, čestitke za ponovni izbor za predsednika Fudbalske organizacije na jugoistoku. ... -
10. jul 2026. 13:25 Sve je dobro, samo neka stižu vaša pisma.Dobro je i to što ovoga puta ima i pohvale, što treba da služi za primer. Bravo za profesionalnu upravnicu zgrade Srpskih vladara, broj ...







