Prosvetari od juče štrajkuju svakog dana
Prosvetni radnici ove nedelje otpočeli su svakodnevni štrajk skraćenjem časova na 30 minuta. Ovo je još jedna akcija prethodno dogovorena sa predstavnicima sindikata.
Nikica Pavlović, predsednik Sindikata “Nezavisnost” za Pirotski okrug kaže da je odziv za ovaj štrajk dobar. Prema njegovim rečima u pola škola se zvonilo na 30 minuta, a u pola na 45, ali su nastavnici izlazili na 30 minuta, osim u Školi "Mladost" gde nije bilo skraćenja časova.
Za sada, ističe Pavlović, nema odgovora iz nadležnog ministarstva, ali se do kraja nedelje očekuje sastanak o ovom problemu.
Na pitanje da li skraćenje časova može da utiče na realizaciju nastavnog plana i programa Pavlović je odgovorio da objektivno gledano skraćenje časova ne utiče na realizaciju nastave jer je i ranije bilo godina kada se štrajkovalo više meseci i uspešno završavala godina. Nikica Pavlović naglašava da je mnogo značajnije kada ljudi rade, a nisu zadovoljni.

-
17. nov 2025. 18:20 Sinoć smo objavili da je Pirot bio među najzagađenijim gradovima u Srbiji za nedelju, 16. novembar.Danas (ponedeljak, 17. novembar), prema podacima sa aplikacije xEco – ista situacija.Kvalitet ... -
17. nov 2025. 12:59 Društvo "Stara planina" iz Pirota je u prethodnih nedelju dana sprovelo dve akcije sadnje hrasta lužnjaka. Jednu u saradnji sa grupom mladih volontera i aktivista za zaštitu prirode, a ... -
17. nov 2025. 12:42 Povodom Svetskog dana prevremeno rođene dece, koji se obeležava 17. novembra, osnovna škola „Sveti Sava“uz podršku Udruženje građana „Diva“ i roditelja, ... -
17. nov 2025. 12:27 I ove godine pirotska Podružnica Srpskog lekarskog društva, obeležila je svoju slavu, Svete Vrače, Kozmu i Damjana, lekare, besrebrenike i čudotvorce.Obeležavanju esnafske slave,sečenju ...
 (1)_page-0001.jpg)






