PRESING (8): Dr Momčilo Bojkić, anesteziolog, direktor Opšte Bolnice Pirot: Nedostaju i fizijatri. Vraćamo penzionere!
Evo još jednog Odeljenja gde je situacija urgentna! Ako je suditi po broju osoblja, posebno lekara, Fizijatrija je, takodje, po svemu sudeći, među odeljenjima sa najmanje zaposlenih.
Tačnije, tako je predviđeno
Po normativu tri fizijatra
Na odeljenju rade tri fizijatra
Jedan Piroćanac, jedan Nišlija penzioner i jedna doktorka iz Niša koja je upravo završila specijalizaciju.
Stanje je trenutno zabvrinjavajuće. Podsećamo da je nekoliko fizijatara otišlo u penziju.
S obzirom da se sve više pojavljuju privatne ordinacije, dr Bojkić kaže da to ne utiče na rad, jer se na fizijatriji, ipak, može da pruži više tretmana. Naravno da je potrebna i nova oprema! Direktor Opšte Bolnice i kaže da je potrebno zanavljanje opreme !
Pratite Portal Pirot Plus online! U utorak, 22. jula Odeljenja rendgeneologije.
-
10. jun 2026. 12:42 Evo da znate, nije lako, zato što se pomešala radost i tuga, seta i ponos, osmeh i po koja suza.Kakav ti je to život? Sve je smestio u neke brojeve i tako nas vodio kroz volje i nevolje.... -
10. jun 2026. 09:42 Profesorka srpskog jezika i književnosti u Gimnaziji Pirot, dr Suzana Jovanović, juče je otišla u penziju, a trenutak koji su joj tim povodom priredili učenici i kolege zaista je originalan i ... -
09. jun 2026. 12:48 Zavod za javno zdravlje Pirot u saradnji sa Institutom za javno zdravlje “Milan Jovanović Batut” i ove godine organizovao je likovne i literarne konkurse o temama zdravlje usta ... -
09. jun 2026. 11:54 Pre neki dan stiglo je pismo. Jeste malo čekalo "na red", ali smo - eto - stigli da objavimo.Poštovani gospodine Paunoviću,Rođen sam u Pirotu, ali sam odavno kao mlad napustio rodni grad ...







