(Ne) briga o dečijim igralištima
Poštovani,
mališani u Pirotu imaju privilegiju da odrastaju i igraju se kako na pirotskom keju tako i na mnogobrojnim igralištima u gradu koja je postavila opština u saradnji sa javnim preduzećima. Ljudi su se angažovali ,uložili značajna sredstva u sve to i dali svoj deci u gradu na korišćenje. Sve je to lepo , preko dana deca zadovoljno trče ,spuštaju se na tobogane ,voze rolere...Medjutim sa prvim večernjim mrakom dešava se nešto što nema veze sa osnovnom kulturom i ponašanjem, nešto što su pojedinci trebali da nauče kod kuće ili u školi. Vrlo je verovatno da iako imaju po tek 10-12 godina to nikada neće naučiti. No to nije samo problem njihovih roditelja , to postaje opasnost za sve. Na koji način najbolje ćete videti na fotografijama koje vam šaljem. Naime na igralištu kod parka pored keja sa tijabarske strane redovno se održavaju noćne pijanke nakon kojih sledi izliv besa i negativne energije na način koji nedolikuje civilizovanim ljudima. Na (ne)sreću tu se nalazi kućica sa toboganom koja je najčešća meta napada "nezadovoljnih adolescenata". Pre nekoliko dana polomljena je greda na unutrašnjoj merdevini i spoljni poprečni stub. Lično sam se potrudio da koliko je to bilo moguće spoljni stub vratim i prvobitni položaj kako se nabi neko dete ubolo na koplje koje je nastalo prilikom lomljave. Izdržalo je čitavih sat vremena jer se vinovnik vratio da završi do kraja svoj posao. Gregu je takodje neko namestio i još uvek je na mestu ali su zato sada skinute 2 daske sa gornjeg gazišta i to su u toku večeri deca preskakala sve dok jedno nije propalo kroz rupu, ali na svu sreću tu se našao neko stariji pa je uhvatio dete pre pada. Svakako da roditelji treba da paze i nadgledaju svoju decu ali pri svakodnevnim ovakvim "izazovima" koje prave već pomenuti vrlo je teško.
Moje pitanje je dali postoji mogućnost postavljanja video nadzora na nekim javnim površinama ?
Možda bi trebalo da se neko od policiskih pozornika prošeta u toku večeri a ne samo posle 3 kada nema nikog , i proveri šta se sve radi na klupama i oko njih !!
U nadi da možemo zajedno da sprečimo i sačuvamo naš grad , srdačno vas pozdravljam,
Dragan Popović
-
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ... -
04. jun 2026. 12:16 Iskreno, nisam tako planirao, ali je tako ispalo. Obično posle svakih dvadesetak dana idem na lice mesta i mnogima od vas, koji često pitate kada će raport sa pruge, šaljem informacije.Bi tako ...







