Ministarka zdravlja otvoriće jedinicu za palijativno zbrinjavanje u pirotskoj bolnici
Ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović posetiće, u četvrtak 12. decembra, pirtosku bolnicu i tom prilikom otvoriti jedinicu za palijativno zbrinjavanje. Ova jedinica deo je projekta EU o razvoju palijativnog zbrinjavanja u Srbiji, i tim putem Bolnica je dobila opremu za ovu jediicu, dok je adaptaciju i rekonstrukciju prostora finansiralo nadležno ministarstvo, kaže dr Goran Petrović, direktor Opšte bolnice. Prilikom posete ministarka će imati radni sastanak sa diretkorkima zdravstvenih ustanova opština pirotskog okruga, predstavnicima apotekarske ustanove i filijale Fonda zdravstvenog osiguranja.
-
13. jun 2026. 12:58 Fond Invocatio u saradnji sa Fondaciojom Laza Kostić realizovao je projekat “Pirot za London”, nagradni konkurs za učenike srednjih škola u Pirotu. Tokom projekta organizovane su ... -
12. jun 2026. 20:04 Večeras slave maturanti Tehničke škole Pirot. Još jedna sjajna generacija završila je značajnu etapu u svom životu. Tradicionalno, maturanti su se okupili u centru grada. ... -
12. jun 2026. 09:13 Zakon o veštačkoj inteligenciji predstavlja važan korak ka uspostavljanju pravne sigurnosti u jednoj od najbrže rastućih oblasti savremene ekonomije, ali je ključno da istovremeno zaš... -
11. jun 2026. 13:04 Ovih dana našoj redakciji obratila se Biljana Marčeta sa pričom koja bi, kako se navodi u mejlu, mogla da bude zanimljiva čitaocima jer na poseban način spaja porodično sećanje, lokalnu ...






 (Large)_0_512x512.jpg)
