"Mašinke" pale za jedanaest minuta

08. maj 2018. 07:00 Sport Pirot Plus Online

RAZVOJNA LIGA - JUG ( 24. KOLO)

„Jedinstvo 2014“ - Mašinac 3:1 ( 0:0)

Pirot – Gledalaca: 38. Sudija: Anđela Velev ( Pirot). Strelci: Popović u 40, Džunić u 51. i Trajković u 61. za Jedinstvo, Pavlović u 49. minutu iz penala, za Mašinac. Žuti karton: Anja Mladenov ( Jedinstvo).
Jedinstvo 2014: Georgiev, Anja Mladenov ( Nakov), N. Vasov, Stavrov, Ana Mladenov ( L. Ivanov),Đorđević, Ivković,Trajković, Džunić ( Lea Ćirić), Pančev ( Popović).
Za fudbalerke Jedinstva, koje u ovom prvenstvu postižu odlične rezultate u Razvojnoj ligi, ime protivnika posebno ne znači ništa, jer u svaki meč ulaze da pobede. Ovo su učinile i prošle nedelje u novom komšijskom derbiju protiv vršnjakinja niškog Mašinca, kojima redovno uzimaju meru i kod kuće, i na stadionu na Delijskom Visu.

Posle desetak šansi u prvih 35 minuta pred golom Nišlijki, naše fudbalerke nisu uspele da savladaju Milicu Nikolić, odličnog golmana gostiju, i rezultat je ostao nepromenjen 0:0.

U nastavku, sasvim, druga priča. Treneri Miladinović i Vučić su sa nekoliko promena u sastavu, posebno ulaskom Milice Popović u napadu i Jovane Nakov u našoj odbrambenoj liniji, preokrenuli igru. Popovićeva je nakon pet minuta od početka drugog poluvremena sa svoje distance šutirala na gol Mašinca gde je jedna protivnička igračica u nameri da spreči najgore, vratila loptu u teren kada je već prešla gol – liniju za čitavih 20 santimetra. Anđela Velev je odmah reagovala, i pokazala na centar. Bilo je to 1:0 za naše pionirke.

Devet minuta kasnije, gostujuća „ sedmica“, Milijana Pavlović je, videvši da se nalazi u šesnaestercu pala pored Nine Vasov i jauknula, valjda zbog „ umetničkog dojma“. Pirotska „ sudijica“ je pokazala na belu tačku, i dok se ukazivala pomoć kapitenki niškog tima saznali smo da je „ majstor“ da odglumi penal, i to primenjuje na svakoj utakmici. Brzo smo se uverili kada je sama uzela loptu, i iz penala izjednačila. Neko je sa tribina glasno primetio da je njen potez “ loša gluma na otvorenoj sceni“ , na šta je kulturno reagovao trener devojčica u zelenim dresovima, Perica Krstić. Međutim, malo je zakasnio, jer je dva minuta kasnije Maša Džunić preokrenula na 2:1, dok je Tamara Trajković u 61 –om, povećala na 3:1, i završila priču kada je u pitanju duel sa pionirkama slavnog tima.

Meč 17. kola Druge lige - Jug između našeg tima i Majdanpeka, i pored nekoliko ustupaka protekle sedmice da se pomeri njihovo gostovanje u Pirotu, nije odigran. Delegat Srđan Gošić je uredno naveo u Zapisniku, da se i pored predviđenog čekanja gostujuća ekipa nije pojavila na vreme, i od meča nije bilo ništa. O tome će odlučiti Takmičarska komisija.

Ovog vikenda seniorke našeg tima igraju u Knjaževcu, a mlađe igračice u Žitkovcu.

Tekst: Sloba Jovanović