KAMERA NE MIRUJE: "Podšišana" Gradašnička reka! Na kraju Dečanske i kontejneri i gomile smeća! Istočni kej i dalje usamljen! "Pečurka" skroz oronula! Rascvetao se kružni tok!
Konačno, evo "Kamere"! Odlažem je duže vremena, jer su nas pritisli događaji. Jeste danas gužva, ponedeljak, ali, ne bih da mi propadnu ove fotografije i po neki video.
Ovo je od jutros.
Gradašnička reka, ljudi iz niške Erozije i dalje pokušavaju da koliko toliko "učoveče" Gradašničku reku - rečicu!
Rekao sam prošli put, sve dok se ne "napipa" dno od kamena, a sve ovo očisti, biće ovo reka u korovu.
Lepo reče pre neki dan ovaj čovek što kosi.
"Neuredni smo, brate."

Evo i kontejnera na ulazu u Dečansku!

Posle toliko vremna, stigao sam da predveče izađem na "naš kej"! Ovaj skoro napušteni "istočni"! Ništa se nije promenilo. Prvomajska "pečurka" propada, šteta. E, moj čika Dragane. A i kada bi je neko uredio, kako da se priđe!?

Onaj Piroteksov dimnjak stoji. Toplana njihova, takođe. Po neka od mladica u drvoredu se osušio… Sarlah polako žuti i čeka. "Pirot na vodi", kažu, pun. Mada vidim neke roletne "duboko spuštene"! Možda jedan od nekoliko njihovih, a slobodnih. Sve je možda!





Pre neki dan, posle tenisa, ponovo sam šetao pored Otvorenog bazena. Figure čekaju šahiste, ovi papiri na mrežastoj ogradi, baš im i nije bilo mesto tu. Možda neka oglasna tabla u parku.




U povratku, da snimim i Kružni tok. Mislim da je ovo najbolji u gradu.

I, na kraju - kej. Subota oko 12 sati. Malo ljudi. Na Nišavi tu i tamo.

Na kraju i da zapevamo. Ispunjavam obećanje. Bar mi, kad postavimo sliku Keja, odmah ide i himna Keju.
Tražiću neku drugu priliku da ponovo postavim onu drugu Tanjinu pesmu "Pirotski ćilim". Kile to peva fenomenalno.
I da kažem da me čudi, bio je nedavno "Festival ćilima", da nije moglo da se nađe mesta i za ovu, zaista lepu, pesmu posvećenu najpoznatijem pirotskom brendu!
Biće drugi put!
-
07. jun 2026. 12:13 Za nas nostalgičare, za nas zaljubljene doveka u Kej, Nišavu i Sarlah, ovo je važna vest ovih dana – procvetale su lipe na Keju.Juče oko 11 sati šetao sam, po običaju, svojom ... -
01. jun 2026. 13:07 Ha, "iskočiću" malo iz teme na početku! Mada je sve život i sve je u ovom vremenu postalo – tema. "Kamera" neće da se ljuti, sve je za čoveka.E sada, ko kako shvata taj život i ko je ... -
28. maj 2026. 10:04 Primer prvi:Srela me jutros moja drugarica još iz mlađih dana. Stanuje u zgradama u Predraga Boškovića. Znate ono kada su stanari negodovali, tražili više zelenila, manje asfalta,... -
25. maj 2026. 13:00 Juče je bila nedelja. Molio sam se za sunčano jutro, pokušavajući da produžim život udišući proleće i tople zrake.Bilo je tako i juče, mada je najavljeno da će tamo, sa Stare planine, ...







