Još jedna potvrda kvaliteta "Boemske potkovice" - zlatna medalja na novosadskom Poljoprivrednom sajmu

25. maj 2026. 10:18 Privreda Pirot Plus Online

U Novom Sadu je završen 93. Međunarodni poljoprivredni sajam, najveći agrobiznis događaj u regionu.

"Dobili smo zlatnu medalju za kvalitet peglane kobasice. Pored potvrde kvaliteta, to je za nas još veća obaveza da nastavimo dalje. Veoma je bitno da se na takvim događajima čuje za kvalitet peglane kobasice, a naravno da se čuje i za Pirot. Ove godine smo samostalno učestvovali. Činjenica je da posle pokojnog Veroljuba Mihajlovića iz Udruženja preduzetnika zajedničke nastupe i organizovanje malih proizvođača na sajmovima, nema ko da nastavi. Za nas to više nije bitno, ali za nove generacije je veoma bitno da ih neko usmeri. Iskren da budem, što se tiče toga, imao sam veća očekivanja od  pirotske komore. Postoje mnoge manifestacije u Srbiji gde bi, po mom mišljenju, trebalo predstaviti naše proizvode. S obzirom da mi ne možemo biti na svim manifestacijama, pozivam i druge proizvođače peglane da se uključe u promocije peglane van Pirota u skladu sa svojim mogućnostima. Imamo poziv za festival vina u Pančevu 12. i 13. juna, Zlatibor od 26. do 28. juna, za sve to nemamo vremena. Turistička organizacija radi dobro i promoviše peglanu kobasicu, ali ne treba očekivati sve od njih i pojaviti se samo na sajmu peglane u Pirotu. Moramo svi zajedno dati svoj doprinos za razvoj Pirota, bez obzira na sve različitosti i prihvatiti odgovornost. U protivnom, biće nam uvek neko drugi kriv", rekao je Dalibor Tošić, vlasnik Degustacionog centra "Boemska potkovica".

* Tekst i foto: Dalibor Tošić