Jedno poluvreme dovoljno pirotskim rukometašima za pobedu!

20. novembar 2023. 10:40 Sport Pirot Plus Online

7. kolo

Hala Kej

Pirot: ORK Pirot – RK Osipaonica 29:26  (13:15)

ORK Pirot: Stamenković 3, Jovanović, Mitić 1, Ilić, Adamović, Gogov 4, Živković 1, Stojanović 2, Mohsin, Ćirić, Cvetković 7, Stojanović, Vidanović, Janković 3, Jocić 1, Ivanov 7;

Bolja igra ekipe trenera Saše Ljubinkovića u nastavku donela je pobedu. Gosti su se predstavili kao veoma čvrsta ekipa koja se uspešno suprotstavila domaćinu.

Trener Saša Ljubinković prezadovoljan je pre svega pobedom, protiv veoma kvalitetne, iskusne ekipe iz Osipaonice:

Teška, ali veoma važna pobeda protiv veoma nezgodne i iskusne ekipe iz Osipaonice koja u svojim redovima ima nekoliko igrača iz Smedereva (bivšeg prvologaša)...  sam početak utakmice je išao po planu i brzo smo poveli sa 4 gola razlike, a onda smo se opustili i gosti su znali to da kazne i na poluvremenu su vodili sa 15:13. Posle odmora se na terenu vodila prava borba, mi smo stizali a gosti uvek izbegavali poravnanje, uz odličnog golmana koji je "skidao" zicere našim igračima, sve do 50. minuta. Gosti su vodili, a onda je naš sastav odigrao odlično u odbrani i preokrenuo rezultat uz odlične odbrane Marka Mohsina koji je i proglašen za igrača utakmice. Ponavljam, teška pobeda i nova dva boda pred gostovanje ekipi Mladosti iz Niša u zadnjem kolu.