Gnjilčanci i Ržanci pobednički ka jesenjoj tituli! Reporteri javite se!!!

26. oktobar 2021. 11:36 Sport Pirot Plus Online

Naravno da će doći prolećna sezona, ali, kako je krenulo, Gnjilčani i Ržanci, su se očigledno spremili za titule. Ima nekoliko ekipa koje prate i koje bi mogle da naprave iznenađenje, ali, kada pogledate tabelu, potvrđuje našu konstataciju. Senjak se polako budi, Izvorci, Spartak, Pobeda, biće interesantno!

Ne znamo zašto se reporteri ne javljaju! Pohvaljujemo Miloša Antića, Nenada Djordjevića i Sinišu Nikolića ( ovog puta se nije javio   )

Miloš Antić, koji inače brani za ekipu Držine i koji je uvek objektivan, poslao nam je originalnu sliku. Druženje posle utakmice. Očigledno da se Držinci neće lako predati!

Okružna liga Pirot

8.kolo

Napredak (Izvor) - Pobeda (Držina)    1:1  (0:1)

Mesto: Izvor

Napredak : Tošić, Vučić, Nikolić, Ćirić (Živković), Jovanović, Petrović, Ignjatović Ž, Velev, Veljković, Ignjatović N, Latić

Pobeda: Antić, Milošev, Pančić, Džunić, Jovanović, Lazarević, Manić, Živković, Malovac (Đorđević), Vidanović(Stojanović), Rančić

Igrač utakmice: Manić Nikola (Pobeda)

Derbi osmog kola Okružne lige odigran je u Izvoru, gde je drugoplasirana ekipa Napretka dočekala trćeplasiranu ekipu Pobede. Početak meča u potpunosti je pripao gostujućim fudbalerima, jak tempo i snažan presing na zadnju liniju domaćina doveo je do gola u 19.minutu, strelac je bio M.Živković. Imali su i domaći svoje šanse, ali je  golman gostiju  u par navrata sjajno intervenisao, pa se na odmor otišlo sa zasluženim vođstvom ekipe iz Držine.

U drugom poluvremenu, domaćin bolji, konstantno je vršio pritisak na dobro organizovanu odbranu gostiju i kao rezultat toga bio je gol u 65.minutu iz slobodnog udarca sa ivice šesnesterca, strelac je bio M.Veljković. U nastavku su se gosti malo trgli i zaigrali organizovanije.

Mogli su gosti do sva tri boda, u 95. minutu dosuđen je penal za igrače Pobede posle igranja rukom domaćeg igrača u svom šesnestercu, ali golman Tošić je sjajno zaustavio šut Rančića.

Milos Antic Tekst I foto

...............................................................................

Gnjilan – Zadrugar 2:0 (1:0)

Gnjilan: Veljković, Radenković (Živković), Stojanović, Marković, Tošić (Cvetković), Mš. Đorđević, Dimitrov, Marković, Jordanov, Živković, Mladenović (Veljković)

Rezrve: Veljković, Jovanović, Igić, Đorđević, Cvetković, Živković

Zadrugar: Ćirić, Nikolić, Pejčić, Nedeljković, S.Živković, Džunić, Pavlović, I.Živković, Petrović, Stavrić, Manić.

Rezerve Ilić, Penčić

Strelci: 1:0 Jordanov 30.min. 2:0 Dimitrov u 80.min.

Nednad Djordjević foto i protokol

Sloboda-Senjak

8.kolo

Na stadionu ,,Meko srce “, u selu Rasnica viđena je veoma dobra utakmica, ali na kraju rezultatom može biti zadovoljna samo ekipa Senjaka.

Obe ekipe igrale su čvrsto na sredini terena gde je u tom nadmetanju na kraju ipak bila bolja gostujuća ekipa. U prvih pola sata, domaća ekipa bila je bolja na terenu, ali bez postignutog gola. U tom periodu uputila je nekoliko udaraca prema golu gostiju, ali bez uspeha. Ređali su se udarci: u 14. minutu pored gola, u 19. minutu lopta je preletala iznad prečke,u 23. minutu dobra odbrana golmana Minića, 28. minut udarac pored gola. Igrao se 30. Minut, kada je ispred kaznenog prostora domaće ekipe srušen Džonić, a sudija dosudio slobodan udarac za goste. Taj udarac je izveo Jotić i snažnim udarcem pogodio prečku, a lopta se odbila od prečke, udarila igrača domaćih, Pančića, i ušla u mrežu za vođstvo Senjaka od 1:0.

Nije prošlo ni dva minuta, novi slobodan udarac za goste u blizini kaznenog prostora domaće ekipe. Slobodan udarac opet je izveo Jotić i snažno šutirao i savladao Jončića za 2 : 0 za Senjak. Nakon tog gola, ekipa Slobode opet je počela da igra dobro i to je krunisala golom Rančića u 40 . minutu i smanjila rezultat na 2 : 1. U drugom poluvremenu, domaća ekipa za nijasnu bolja ekipa na terenu, ali bez nekih šansi za postizanje gola. Igrao se 77. minut, u kazneni prostor rukom je igrao domaći igrač Stavrić, a sudija je dosudio penal za goste. Penal je izveo Nedeljković i povećao vođstvo svog tima od 3 : 1, što se kasnije ispostavilo da je konačan rezultat utakmice.

Pogodak za Slobodu postigao je Pančić u 40. minutu, dok za goste pogodak je postigao Jotić u 30. i 33. minutu i Nedeljković u 77. minutu iz penala. Žute kartone kod domaće ekipe dobili su: Pančić. Kod gostiju: Krstić. Sudije: Stanković Branislav, Velev Anđela, Manić Uroš
Sloboda:Jončić,Stojanović,Milošević,Stoiljković,Mitrović.Đ,sTAVRIĆ,Igić, Rančić, Mitrović M.,Rančić Ivan,Antić, Stavrić.
U drugom poluvremenu nastupali su Todorović i Rančić Nikola

Senjak: Minić, Krstić, Stoilkov,Jovanović,Nedeljković, Jotić,Džonić,Manić, Radenković,Kovač.Ćirić.

U drugom poluvremenu nastupali su Markuš i Zlatanov.

Sloboda

.........................................................................................................

Gradska liga

Veliki Suvodol –Mladost Poljska Ržana

Dobra utakmica viđena je na stadionu Velikog Suvodola, bez obzira što su igrale ekipe od koje je jedna lider prvenstva, a druga u donjem delu tabele Gradske lige Pirot.

U prvom poluvremenu, obe ekipe su imale po neku šansu koju nisu uspele da realizuju, a jednu od takvih svojih šansi iskoristila je ekipa Mladost u 44. minutu kada je Krstić doveo svoju ekipu u vođstvo. U drugom poluvremenu ,obe ekipe igrale su čvrsto na sredini terena, bez nekih šasni za postizanje golova. Na kraju, ekipa Mladost je za jedan gol bila bolja na današnjoj utakmici i pobedila.

Pogodak za goste postigao je Krstić u 44. minutu. Žuti kartoni: kod gostiju Najdanović i Milić. Sudije: Aleksandar Stojanović, Saša Ristić, Milan Marković. Delegat utakmice Manić Milan.

Veliki Suvodol: Mladenović, Spasić, Đorđević, Panić, Janković G, Janković M,Filipović, Petrović, Stanković, Pešić, Davidović.
U drugom poluvremenu igrao je još Filipović.
Mladost Poljska Ržana: Žunić,Tanić,Kovačević,Zlatkov,Đorđević M,Milić,Ivanov,Jovanović,Tasić,Najdanović,Dimitrijević
U drugom poluvremenu igrao je još Marinkov.
Igrač utakmice: Najdanović (Mladost)