Dve medalje za pirotske džudiste

03. novembar 2013. 15:19 Sport Pirot Plus Online

U subotu 2.novembra u sportskom centru "Boris Trajkovski" u Skoplju je održan 4.medjunarodni judo turnir "Mioki open".Na ovom turniru je ucestvovalo oko 400 takmičara iz 12 dražava iz našeg okruženja.Radi se pre svega o vrlo kvalitetnom turniru i sto se tiče organizacije a i sto se tiče kvaliteta takmicara koji su na njemu učestvovali.

Naš klub su predstavljala 4 takmičara koji su osvojili dve bronzane medalje. Jovana Janković u kategoriji do 63 kg osvojila je bronzanu medalju i to za seniorke jer je kao juniorka nastapala u seniorskoj konkurenciji. Drugu medalju je osvojio Dimitrije Jovanović je u kategoriji stariji pioniri do 73 kg bio odličan i zasluženo osvojio bronzu. Ostala dva takmičara nisu osvojili medalje.Diana Bogojević je dobila prvu borbu ali je u drugoj izgubila dok je Veljko Denčić u prvoj borbi odustao od takmičenja po preporuci lekara zbog krvarenja iz nosa, rekao je trener naših džudista Dragan Zdravković

- Sve u svemu još jedno uspešno izdanje naših takmicara.Rezultat je utoliko značajniji jer je ovo prva seniorksa medalja za naš klub.

Izuzetno sam zadovoljan kako su se moji takmičari borili i da smo imali više sportske srece kod Dijane i da se Veljko nije povredio sigurno bi se vratili sa još jednom a možda i dve medalje.Turnir je bio vrlo kvalitetan,da je bio veliki broj prvaka država iz okruženja,da je je bilo balkanskih i evropskih sampiona sve to govori u prilog da je turnir bio kvalitetan a da su naši rezultati itekako značajni.