"Dvoboj" posle sednice Skupštine – Džunić: "Rijaliti u režiji Todorovića i Stojanovića"! Todorović: "Vlast nađe marginalce kad gubi poverenje"!

26. jun 2026. 13:24 Društvo Pirot Plus Online

Medijima se, nekoliko sati pre početka današnje sednice Skupštine grada, javio odbornik Čedica Džunić (Pirotska antikorupcija), najavivši da neće prisustvovati sednici, jer ne želi da dâ legitimitet vlasti.

Održana sednica Skupštine grada: Usvojen Plan digitalne transformacije, izveštaji o radu javnih preduzeća, imenovani novi članovi Gradskog veća

Džunić je obavestio novinare da će se obratiti medijima odmah po njenom završetku, nakon izjava odbornika koji su učestvovali, dodavši da "smatra važnim da građanima Pirota pojasni aktuelnu političku situaciju pred nastupajuće izbore".

Nekadašnji član Odborničke grupe "Pirot protiv nasilja" još jednom je u svom obraćanju negativno govorio o svojim nekadašnjim saborcima, bez pominjanja tema sa sednice. Napomenuo je da više neće učestvovati u ovom sazivu lokalnog parlamenta.

Dr Žarko Todorović ("Najbolje za Pirot") poslao nam je kratak odgovor na izjavu Čedice Džunića u pismenoj formi:

"Vlast kada gubi poverenje, uvek nađe nekog marginalca da krene da napada opoziciju. Mi smo pokazali šta radimo i građani su mogli da vide na sednicama. Čedica Džunić je izneo izjave bez bilo kakvih dokaza", napisao je Todorović.