U Pirotu održano Prvo kolo regiona - jugoistoka Srbije u ženskoj sportskoj gimnastici

21. april 2024. 16:03 Sport Pirot Plus Online

U subotu 20. aprila u Sportskoj dvorani Kej održano je I kolo regiona - jugoistoka Srbije u ženskoj sportskoj gimnastici gde je ujedno i otvorena ovogodišnja takmičarska sezona. Takmičenje je organizovano uz podršku Gimnastičkog saveza jugoistoka Srbije i tehničku podršku Gimnastičkog kluba Soko 2011 Pirot. Ovo takmičenje predstavlja redovnu kalendarsku aktivnost u okviru aktivnosti Gimnastičkog saveza Srbije u takmičarskoj 2024.godini.

U Pirotu je nastupilo više od 140 takmičarki u četiri različite starosne kategorije iz Negotina, Bora, Zaječara, Knjaževca, Niša, Kruševca, Leskovca, Vlasotinca i Pirota. Priznanja su osvojile najbolje tri plasirane ekipe i pojedinke. Naš klub imao je 14 takmičarki u četiri različite kategorije koje su ostvarile pojedinačni i ekipni rezultat.

Najistaknutiji rezultati postignuti su u sledećim kategorijama

Pionirke ( kategorija I do IV razred) u sastavu Iva Vidaković, Maša Đigov, Sara Todorov, Vera Gligorijević i Lenka Mitić osvojile su prvo mesto ekipno u konkurenciji 13 ekipa, drugo mesto zauzele su takmičarke iz GK Niš i trećeplasirana ekipa iz GK Hajduk Veljko Negotin. Najmlađa naša takmičarka Danica Denčić koja se takmičila u pojedinačnoj konkurenciji gde je pokazala raskošan talenat i jako dobru perspektivu u periuodu koji dolazi.

Najistaknutije pojedinke u konkurenciji 62 takmičarke u ovoj kategoriji bile su Iva Vidaković koja je osvojila zlatnu medalju i Sara Todorov sa osvojenim srebrnim odličjem.

U najstarijoj kategoriji seniorki (omladinke - srednje škole) imali smo dve predstavnice Milu Đurić i Milicu Mladenović u pojedinačnoj konkurenciji koje su postigle takođe jako dobre rezultate. U konkurenciji 13 pojedinki Mila Đurić osvojila je srebro dok je Milica Mladenović osvojila bronzanu medalju. Bolja od naših takmičarki bila je jedino Lena Stojiljković iz GK Kolut Leksovac koja je osvojila zlatno odličje sjajnim vežbanjem.

U konkurenciji starijih pionirki (V- VI razred ) zauzeli smo ekipno 8.mesto gde smo po prvi put u takmičarski proces uveli dve debitantknje Anju Pešić i Đurđinu Ćirić koje su uz Angelinu Tošić dale svoj trenutni maksimum i pokazale perspektivu za period koji prestoji. Konkurencija kadetkinja je takođe bila u novom sastavu Dunja Gligorijević, Lena Nikolić i Mina Marinković gde smo zauzeli 5.mesto ekipno.

Nakon ovog takmičenja možemo da budemo jako ponosni na sve naše takmičarke koje su dale svoj trenutni maksimum i koje su se nadmetale jako dobro sa svojim vršnjakinjama iz regiona jugoistoka Srbije. Rezultati koji su ostvareni u pojedinačnom plasmanu su još značajni ako uzmemo u obzir kvalitet konkurencije iz regiona.

Sledećeg vikenda, očekuje nas gostovanje u Prokuplju gde će se naši sportisti nadmetati u 3 takmičarska programa u muškoj sportskoj gimnastici.

*Tekst i foto: GK Soko 2011