Promovisana knjiga istoričara Davora Lazarevića "Pirotski kačkavalj - Priča o najpoznatijem srpskom siru"
U Čitaonici Narodne biblioteke Pirot održana je promocija knjige "Pirotski kačkavalj - Priča o najpoznatijem srpskom siru", autora Davora Lazarevića, istoričara.
Knjiga je nastala kroz projekat Udruženja istoričara, koji je sufinansirala Gradska uprava Pirot, a drugi deo sredstava obezbedio je Istorijski arhiv Pirot, koji je suizdavač zajedno sa Udruženjem istoričara.
U izjavi za Portal Pirot Plus onlajn autor je rekao zbog čega je značajna ova knjiga i šta će sve čitaoci moći da u njoj pronađu.
O knjizi su ovom prilikom govorili autor Davor Lazarević i recenzenti Predrag M. Vidanović, istoričar-arhivista i Radosav Pejčić, diplomirani inženjer prehrambene tehnologije.
Književno veče vodila je Bojana Mitić, profesor književnosti i bibliotekar.

Knjiga ima stotinak ilustracija, a tekst je na 120 strana.
-
18. jul 2026. 01:14 Omladinski stadion "Svetislav Pešić Kari" večeras je okupio između 3.500 i 4.000 ljudi, koji su došli da uživaju u koncertu Jelene Rozge. U izjavi za medije, neposredno pre nastupa,... -
17. jul 2026. 13:05 Povodom 70 godina od osnivanja Istorijskog arhiva Pirot, viši arhivista Predrag M. Vidanović, priredio je izložbu fotografija kako su nekada izgledale ulice i centralni delovi grada.Izložba je ... -
15. jul 2026. 10:46 U okviru Pirotskog leta, Istorijski arhiv najavljuje jako interesantnu izložbu fotografija koja nas vraća u bližu i dalju prošlost i budi uspomene na to kako su nekada izgledale varoške ... -
15. jul 2026. 09:49 Sinoć je u galeriji "Čedomir Krstić" otvorena izložba grafika Emanuele Kovač, profesorke sa Nacionalne likovne akademije iz Sofije.Ova izložba je iz redovnog plana i programa Galerija sa kojom ...







