Počela da funkcioniše nova sudska mreža
Početkom godine stupila je na snagu nova mreža sudova. Dugo najavljivana nova sudska mreža počela je da funkcioniše. Umesto dosadašnja 34, od 1. januara 66 gradova Srbije ima svoj osnovni sud. Očekuje se da prva suđenja počnu najkasnije 20. januara.
Nova mreža sudova predviđa Osnovni sud u Pirotu kao nadležan za teritoriju opština Babušnica, Bela Palanka i Pirot, kao i Viši sud za područje Osnovnog suda u Dimitrovgradu i Osnovnog suda u Pirotu.
Prekršajni sud u Pirotu prema novom Zakonu nadležan je za teritoriju opština Babušnica, Bela Palanka, Dimitrovgrad i Pirot, sa odeljenjima suda u Beloj Palanci i Dimitrovgradu.
Privredni sud u Nišu, biće nadležan sa predmete iz ove oblasti između ostalog i za teritorije opština pirotskog okruga, dok će Apelacioni sud u Nišu biti nadležan za područja viših sudova gde pripada i Viši sud u Pirotu.
Odeljenja Prekršajnog apelacionog suda u Nišu, nadležno je i za područje prekršajnog suda u Pirotu. A Odeljenje Upravnog suda u Nišu za područje Višeg suda u Pirotu.
Prema ovoj mreži Pirot ima i Osnovno javno tužilaštvo za područje osnovnih sudova u Dimitrovgradu i Pirotu i Više javno tužilaštvo za područje Višeg suda.
-
27. jul 2026. 13:35 U Dimitrovgradu je 25. jula 2026. godine održan miran skup podrške veterinaru i aktivisti Aleksandru Vasovu. Građani su se okupili sa porukom da se neće dozvoliti međunacionalne podele između ... -
27. jul 2026. 11:50 S obzirom na vaše česte reakcije i pitanja, makar u Pirotu, nije se stišala "bura" oko električnih skutera.Ima onih koji negoduju. Kažu da je trebalo mnogo ranije objavljivati neke ... -
27. jul 2026. 09:53 Dragi Nešo, Imam želju da uz posebnu emociju podelim s tobom i tvojim pratiocima dešavanja u okolini našeg rodnog grada. Sve je počelo u mojoj duši koja je, s jedne strane, ... -
24. jul 2026. 18:43 "Organizujemo skup protiv pokušaja vlasti da izazove međunacionalne podele u Dimitrovgradu i Srbiji, skup podrške Aleksandru Vasovu.Povodom neistina i kleveta na račun našeg ...







