22. januar 2022. 17:46 Sport Pirot Plus Online

Druga muška liga

14.kolo

KK "Proleter Naftagas" - KK "Pirot" (70:99) / 21:28, 11:32, 16:18, 22:21 /

Zrenjanin, 22.01.2022.

Semafor: 5. minut 11:10, 10. minut 21:28, 15. minut 24:45, 20. minut 32:60, 25. minut 40:71, 30. minut 48:78, 35. minut 61:88, 40. minut 70:99;

KK Pirot: Đonlić 12 (5/5slb) 1tr 6sk 4as 2uk, Vranić 17 (2/2slb) 3tr 3sk 5as 2uk, Filipović 32 10tr 9sk 5as 38ind, Pančić 3 1tr 2uk, Vukićević 8 (2/2slb) 7sk 4as, Dimovski 7 (1/4slb) 2blk, Stepanović 7 (3/3slb) 4sk, Gašić 13 1tr 14sk;

Izgubljene lopte: 23

Najjači kada je najteže. Košarkaši Pirota, bez "komandanta" Zorana Milovanovića, koji je u postelji uspeli su da nanesu najteži poraz legendarnim Zrenjanincima.

Da nevolja bude veća Bogdan Petrović i dalje nije oporavljen, Strahinja Stanković se povredio na poslednjem treningu, tri srednjoškolca nisu pošla na utakmicu. Sedam igrača u rosteru i talentivani Pančić u svemu su nadvisili nemoćne Zrenjanince.

Posle nesrećnog poraza u prošloj prvenstvenoj utakmici  Druge muške lige, kada su izgubili od ekipe "Spartak Office Shoes", vratili su se igri na kakvu su navikli ljubitelje košarke u dosadašnjem toku prvenstva. Ubedljivo su večeras pobedili evidentno slabiju ekipu "Proleter Naftagas" rezultatom 70 : 99.

Dobili su tri četvrtine izuzev poslednje, a od samog početka utakmice su pokazali dominantniju igru kada su već u prvom minutu naprvili razliku od 10 koševa.

Naši su držali javni čas iz košarke pogotovo u drugoj  četvrtini kada je to bio diplomski rad mladog trenera Dušana Lilića, koji je  pod nadzorom Milovanovića vodio svoj tim.

Dobro otvaranje utakmice i još bolji ritam igre Pirota bio je nesavladiva prepreka za ekipu Proletera. Još kada se raspucao kapiten Dušan Filipović (32 poena, 10/13 za tri, 9 sk, 4 as, indeks uspešnosti 38) pobednik je bio poznat već nakon 15 minuta igre. Sada predstoje dve nedelje pauze do play-off lige u kojoj ekipa Pirota ako bude zdrava ima šta da pokaže ako bude kompletna u ovim vremenima korone i pandemija svih vrsta. Napisao nam je Slobidan Djelić, sekretar Kluba.

Telefonsku izjavu, odmah posle utakmice, za naš portal dao je Zoran Milovanović, trener ekipe KK Pirot.

"Moram da kažem da sam zadovoljan. Večeras su momci pokazli odličnu igru, snagu i krakter, nakon zdravstvenih poteškoća sa kojima se veliki broj košarkaša suočavao prethodnih nedelja. Rezultat uopšte nije doveden u pitanje, posle 0:10 već na samom startu utakmice. Bilo je pitanje samo kolika će ta razlika biti. Nastavljamo da treniramo, a pauza će nam dobro doći pred predostojeću jako bitnu brobu u drugom delu prvenstva."

Trenutno stanje na tabeli je sledeće:

Kako je rekao Milovanović, drugi deo takmičenja Druge muške lige počinje 5.februara, kada će startovati play ofi sjedinjavanje grupa lige.