Kružni put na 40 stepeni! (1) P.Ržana, Trnjana, V. i M.Jovanovac! Ima vode, nema žetve još!
Šta da vam kažem. Sve pokušavam da razumem. Na jednoj strani smo ponosni što nam se javljate, na drugoj zabrinuti, s obzirom na nevolje u koje ulazite.
Uz sve to, nastavljamo i borbu za Nišavu, pratimo sve dnevne aktuelnosti, radimo naše teme. Nema letnje šeme, jer je život toliko postao složen, da ako nismo jedan dan spremni da reagujemo, kasnimo.
Postoji u svemu još nekih stvari koje često ne uspevamo da uradimo. Pred vama želimo da budemo čisti, jasni, da svaki ozbiljan problem koji imate objavimo i tako skrenemo pažnju.
S druge strane, često, tamo gde treba otvoriti vrata i čuti odgovore, nailazimo na drugačija mišljenja. Neki od njih smatraju da to radimo, ha , da bi isticali slabosti, tendenciozno. Ne shvataju to kao obavezu medija da bude korektor vlasti, da bude spona izmedju naroda i Gradske uprave, direktora javnih preduzeća.
I tada ima različitih odgovora.
Ono što vam mi poručujemo da nastavite. Svi smo mi, smatramo i oni koje je narod na izborima izabrao, da smo svi na istom zadatku, da se ovde u Pirotu, u našim selima, živi dobro!
Voda!
Sve sve, ali ako nema vode, nema života. Zar ne?
U junu je, izmereno u Dimitrivgradu, palo pedesetak litara, što je duplo manje, od nekog proseka. Poslednja kiša pala je 2. jula. Od tada ni kapi!
Sve ovo, ali i još po nešto uticalo je da u nekim selima nema vode za elementarne potrebe.
.......................................................................................
S obzirom da se za danas najavljuje 40 stepeni, krenuo sam ranije.
Kružni put !
Malo ljudi u selima. Ono što sam želeo da saznam, čuo sam ispred prodavnice.
Poljska Ržana: Snabdevanje vodom dobro. Žetva nije počela!

Trnjana: Snabdevanje vodom dobro. Žetva samo što nije. Ne dozvoljavaju stub koji hoće da im stave usred sela. Za IT mrežu!

Veliki Jovanovac: Nema problema kada je snabdevanje vodom u pitanju. Žetva tu i tamo. Ječam požnjeven. Drugih problema nema. Sve ok!

Mali Jovanovac. Sve isto. Mladji brat.
E to, je u ova četri sela na kružnom putu. A dalje!?
U postovima koji slede !
-
18. jul 2026. 19:54 U Pirotu je za danas u 19.30h bio najavljen Prajd karavan. Nekoliko dana pre na društvenim mrežama najavljeno je da će se istog dana održati i skup građana koji su protiv LGBT populacije. ... -
18. jul 2026. 17:43 U Pirotu je juče svečano počela druga Letnja feministička škola, koja je okupila mlade Romkinje iz Pirota, Bele Palanke i Babušnice.Ponosni smo što drugu godinu zaredom realizujemo Letnju ... -
18. jul 2026. 14:29 Pisma čitalaca stižu nam i tokom vikenda. Ovoga dana javio se naš sugrađanin Vladimir Stojanović, sa dilemom i konstatacijom koja se tiče njegovog komšiluka i istorije Pirota.Tabla ... -
17. jul 2026. 10:18 Čedica Džunić, samostalni odbornik u Skupštini grada, koji ne učestvuje u radu parlamenta, jer prema njegovim rečima ne želi da daje legitimitet aktuelnoj vlasti, i ovog petka je održao ...







