Knjige za učenike u dijaspori
Akcija Volonterskog kluba OŠ “Sveti Sava” koji podrazumeva prikupljanja knjiga za učenike koji pohađaju školu na srpskom jeziku u Vićenci privodi se kraju. Zorica Đorić, učitlejica škole “Sveti Sava”, kaže da je želja učenika i nastavnika da se povežu sa učenicima u italijanskom gradu upravo u nedelji kada obeležavaju Dan škole.
-Privodimo kraju akciju za decu koja sa roditeljima žive u Vićenci, i čitavoj provinciji, jer ta škola radi na 7 punktova. Poznato je da je reč o gradu sa 15 000 Srba, gde ovu školu pohađa oko 200 učenika. Konkretno ova akcija vezana je za udruženje roditelja dece koji pohađaju srpsku školu u Vićenci. Interesantno nam je bilo što se udruženje zove kao inaša škola. Videli smo na internetu poziv, odnosno apel ljudima dobre volje da pomognu osnivanje biblioteke za učenike u ovom gradu i kao kletkiv to smo prihvatili. Kroz ovakve akicje učimo decu da dele dele sa drugima - kaže Đorićeva.
Volonterski klub u školi “Sveti Sava” osnovan je pre dve godine, kada je prepoznata želja učenika da imaju organizovan vid vannastavnih aktivnosti vezanih za volonterski rad.
-Učenici sedmog i osmog razreda su i članovi Đačkog parlamenta. U rad volonterskog kluba uključeni su i učenici mlađih razreda, svi oni mogu u skladu sa svojim afinitetima i interesovanjima uraditi nešto za sebe ili druge i da se ostvare kroz neku aktivnsot. Učenici su putem ovog kluba relaizovali različite akcije i medjusobno se povezuju, samim tim stvara se bolja atmsofera u školi i manji jaz izmedju starijih i mladjih učenika kao i izmedju i učenika i nastavnika. Volonterski klub tradicionalno svake godine obilazi i decu na Dečijem odeljenju bolnice , i tom prilikom im podeli školski pribor i knjige. Tako da ćemo i to narednih dana učinit. Imamo i odličnu saradnju sa Crvnim krstom gde su članovi našeg kluba u saradnji sa njima obilazili starije u njihovom dnevnom boravku. Trudimo se da pored nastave radimo sa decom na formiranju ljudskih i moralnih vrednosti – dodala je Đorićeva.
-
03. jun 2026. 20:29 Mali maturanti škole "Sveti Sava" večeras proslavljaju završetak osnovne škole. Pred njima su važne aktivnosti, prijemni ispit, upis u srednju školu i još mnogo ... -
03. jun 2026. 16:32 Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije za upis u specijalizovano odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za sport Gimnazije Pirot, biće realizovano u subotu, ... -
03. jun 2026. 15:21 Naša mlada sugrađanka, Anđela Tančić, nedavno je snimila i objavila svoju prvu pesmu. Zapravo, to nije prva pesma koju je napisala, ali je želela da baš ona bude prva snimljena.U ... -
03. jun 2026. 15:01 Srednja stručna škola Pirot jedna je od 16 izabranih škola u Srbiji koje su uključene u projekat “Korak za budućnost: Održiva nastava, osnaživanje i participacija”. Projekat ...







