I mi trubu za Guču imamo! Orkestar Saše Pavlovića po treći put na svetskoj manifestaciji trube!
Pirotski duvački orkestar Saše Pavlovića, koji se već afirmisao u Guči kao dobitnik nagrada, nastavlja da uspešno nastupa.
Na kvalifikacijama za učešće u Guči, održanim na nivou Istočne Srbije, pirotski trubači Saše Pavlovića treći put zaredom bili su najbolji i plasirali se da učestvuju u prestonici trube u Guči.
Mario Pavlović kaže da su, znajući svoje vrednosti, očekivali plasman po treći put u Guči.
Ove godine smo učinili gotovo nemoguće i vratili se u naš grad sa dve prestižne nagrade. To su jubilarna prva truba ,,Rakina truba,,. Dobili smo i najznačajniju nagradu, a to je za najbolji orkestar, kaže Pavlović.
-
13. jun 2026. 12:58 Fond Invocatio u saradnji sa Fondaciojom Laza Kostić realizovao je projekat “Pirot za London”, nagradni konkurs za učenike srednjih škola u Pirotu. Tokom projekta organizovane su ... -
12. jun 2026. 20:04 Večeras slave maturanti Tehničke škole Pirot. Još jedna sjajna generacija završila je značajnu etapu u svom životu. Tradicionalno, maturanti su se okupili u centru grada. ... -
12. jun 2026. 09:13 Zakon o veštačkoj inteligenciji predstavlja važan korak ka uspostavljanju pravne sigurnosti u jednoj od najbrže rastućih oblasti savremene ekonomije, ali je ključno da istovremeno zaš... -
11. jun 2026. 13:04 Ovih dana našoj redakciji obratila se Biljana Marčeta sa pričom koja bi, kako se navodi u mejlu, mogla da bude zanimljiva čitaocima jer na poseban način spaja porodično sećanje, lokalnu ...






 (Large)_0_512x512.jpg)
