Gradska uprava obezbedila 15 miliona dinara za energetsku efikasnost. Konkurs do ponedeljka, 17. avgusta!
Pre četiri godine po novom Zakonu o stanovanju, predvidjeno je da lokalne samouprave mogu da udružuju sredstva sa stanarima u stambenim zgradama za sufinansiranje aktivnosti iz Programa korišćenja sredstava Budžetskog fonda za energetsku efikasnost .
Gradska uprava Pirot će treću godinu realizovati ovaj Projekat. Konkurs je raspisan, poslednji rok je ponedeljak, 17. avgust, kaže Bojan Pešić, načelnik Odeljenja za urbanizam i stambeno komunalne poslove. Lokalna samouprava može da učestvuje maksimalno sa 80% sredstava. Za ove namene predvidjeno je 15 miliona dinara.
Pošto bude završen Konkurs sledi izbor ponudjača, a potom će se birati izvodjači radova i početi uredjenje zgrada.
Postoji interesovanje i za uredjenje fasada privatnih kuća u glavnoj ulici.
-
26. jun 2026. 12:55 Danas je održana Sednica skupštine grada Pirota, posle koje će uslediti letnja pauza.Detalje o tačkama koje su se našle na dnevnom redu sednice preneli smo u izveštaju posle ... -
24. jun 2026. 13:46 Sednica Gradskog veća, koja je održana danas, započela je razmatranjem Izveštaja o učincima sprovođenja “Plana razvoja grada Pirota 2021-2028” za period od 2022. do 2025. godine. O ... -
23. jun 2026. 13:35 U Staklenoj sali Multifunkcionalnog centra u Pirotu dodeljene su nagrade za učenike generacije i učenike koji su osvojili neko od prva tri mesta na republičkim takmičenjima. Grad Pirot nagradio ... -
22. jun 2026. 10:30 U sredu 24. juna biće održana sednica Gradskog veća. Nakon toga, za petak, 26. juna, zakazana je sednica Skupštine grada. Za ovu sednicu predložen je sledeći dnevni red: 1. Usvajanje Izve&...







