AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 06.04.2019. | objavio Plusonline

0

Rukometašice Pirota priredile veliko iznenadjenje, pobedile Napredak u Kruševcu. Danijela Kričak (10), Gergana Grozdanova (8) i Simona Tančić (5) postigle 23 gola koliko protivnički tim!

Super B liga

17. kolo

Kruševac :ŽRK  Napredak  – ŽRK “Pirot”  23:29 ( 14:14)

ŽRK ”Pirot”: Marijana Tošić,  Savić 3 Stojanović,  Ćirić 3, Selena Tančić 1,  Simona Tančić (K)  5,  Kričak  10,  Zdravković, Grozdanova 8,  Antić1 ,MilicaTošić,  Djordjević 2, Ilić.

Igrač utakmice Danijela Krićak ( ŽRK Pirot )

Kako je samo dobro počeo pirotski sportski vikend. Rukometašice Pirota savladale su nekadašnjeg šampiona one Jugoslavije , koji vodi nekada najbolja svetska rukometašica Ljilja Knežević.

Prvo poluvreme bilo je u znaku domaće ekipe. U 12.minutu domaće su voile sa 6:3, što nije bio dobar znak za naš tim. Napredak je čuvao razliku I u 25. minutu Kruševljanke su vodile sa 13:10. Tada su Piroćanke predvodjene nezadrživim, reprezentativkom Danijelom Kričak , Gerganom Grozdanovom, uz podršku Simone Tančić uspele da anuliraju prednost i prvo poluvreme završe nerešenim rezultatom.

Nastavak je pokazao pravo ,,lice,, našeg tim. Ako su Piroćanke neke utakmice gubile nesrećno, ovoga puta toliko su dominirale nad Kruševljankama da je već u 35. minutu bilo 18:14 za pirotski tim. Pokušavale su domaće da se približe, da zaustave razigrani pirotski tim, ali su Piroćanke uspevale da odbijaju napade. Rukometašice Ljilje Knežević uspele su da u 52.minutu  smanje na 24:22 i to je od njih bilo sve.

Ubedljiva pobeda pirotskog tima, značiće mnogo do kraja prvenstva. Najpre, bodovni saldo se ne samo povećava, već će naš tim krenuti I ka sredini tabele, ukoliko ovako nastavi da igra.

Zahvaljujući razumevanju Make Ilić, predsednice i još uvek rukometašice, sestre Tančić su , posle odlične igre , bile i uspešni reporteri.