ŽKK Gimnazijalac: Seniorke pobedile ekipu Bagdala, kadetkinje "Gimnazijalac Tigar" poražene od Novosadske ŽKA, pionirke savladale Student 1 iz Niša

13. novembar 2019. 07:39 Sport Pirot Plus Online

SENIORKE „Gimnazijalca“ su prošle subote u utakmici 5. kola Prve regionalne ženske lige - jug B na svom terenu savladale ekipu Bagdala iz Kruševca rezultatom 83:50 i zabeležile treću ovosezonsku pobedu.
Košarkašice Gimnazijalca su, odličnom igrom u odbrani i efikasnim napadom savladale kruševačku Bagdalu.

Trijumf u ovoj utakmici se ni jednog trenutka nije dovodio u pitanje, pa je trener Vladica Ranđelov na ovoj utakmici veću minutažu dao mlađim košarkašicama.
Najefikasnije u timu Gimnazijalca bile su Milica Mančić sa 20 i Janja Marinković sa 14 poena.

U četvrtom kolu Triglav ŽKLS u Pirotu su se sastale košarkašice „Gimnazijalac Tigra“ i "Novosadske Ženske košarkaške akademije“.
Od starta utakmice gošće su krenule silovito i nagovestile da su u Pirot došle po bodove. Tokom cele utakmice novosađanke su imale konstantno vođstvo koje se povećavalo do kraja treće četvrtine. Poslednju četvrinu dobile su domaće košarkašice (14:04) i time samo uspele da smanje razliku na kraju utakmice na pristojnih 13 poena. Novosađanke su zasluženo trijumfovale u ovom susretu i zadržale visok plasman na tabeli, dok košarkašicama Gimnazijalca tek predstoji borba za sredinu tabele.

Najefikasnija kod gošći iz Novog Sada bila je Sofija Ždrnja, MVP utakmice, koja je postigla je 18 poena i imala čak 32 indeksna poena, dok je po učinku pratila Sara Đalinac koja je uz 13 poena imala i 10 skoka. Kod domaće ekipe Bratislava Ignjatović je ubacila 13 poena, dok je Vera Đorđević uz 12 poena imala i 11 skoka, dok su obe imale po 19 indeksna poena.
Ovu fer i korektnu utakmicu obeju ekipa obeležile su dve zanimljive situacije. U prvoj četvrtini košarkašicama Gimnazijalca sudije su svrale čak 7, od ukupno 17 faulova, dok gošće nisu imale ni jedan faul. Druga, pomalo nesvakidašnja situacija, desila se sredinom poslednje četvrtine kada je sudija Danilo Milosavljević iz Prokuplja, bez ikakvog razloga opsovao jednog od roditelja na tribini, koji na psovku nije reagovao. Sramno ponašanje ovog sudije bilo je tokom cele utakmice.

Vladica Ranđelov (trener „Gimnazijalac Tigar“) : Čestitao bih Novosadskoj ŽKA na pobedi. Bili su dosta bolji od nas, pogotovu u prvom poluvremenu. Bili su brži od nas, pas je išao kako treba, nisu koristili puno driblinga, i taiko dolazili do lakih poena. Iz toga su stekli sigurnost i za šut i za sve.
Takođe, čestitao bih i mojoj ekipi na igri. Kako je utakmica odmicala igrali smo bolje, malo smo se adaptirali na tu njihovu brzu igru.
Mi smo novi u ovoj ligi, koja nam služi da bi deca napredovala, da bih ja napredovao, pošto na regionu nemamo kvalitetnih utakmica. Rezultatom mogu da budem zadovoljan, igrom - delimično, mogli smo i bolje, da sprečimo njihovu brzu igru.
Okrećemo se našim narednim protivnicima. To su, mislim, Duga Šabac i Partizan. Nadamo se najboljem.

Milan Ivanić (trener „Novosadska ŽKA“) : Zahvaljujem se domaćinu na fer i korektnoj igri, bili su odlični domaćini u svakom smislu u utakmici koja je organizovana na prvoligaškom nivou.
Mi smo ispoštovali svaki dogovor. Temeljno smo se pripremali za ovu utakmicu.
Domaćinima i devojkama želim puno sreće u nastavku takmičenja. Nas u narednom čeka kolu veoma bitna utakmica kod kuće.

Maja Stanojević („Gimnazijalac Tigar“) : Mislim da smo se dobro borile i da smo dobro odigrale, koliko smo mogle, ali nije to bilo baš dovoljno za pobedu. Nadam se da će od sledeće utakmice biti još bolje.

Sofija Ždrnja („Novosadska ŽKA“) : Od početka smo ispunile zadatak koji nam je trener dao u svlačionici. Na kraju smo mnogo pupistile sa odbranom. Bila je ovo dobra utakmica. Čestitam protivnicama na super igri.

Pionirska selekcija „Gimnazijalca“ je u kvalifikacijama za kvalitetnu ligu regiona Jugoistočne Srbije startovala pobedom. U prvom kolu naše mlade košarkašice savladale su ekipu Student 1 iz Niša rezultatom 79:39.

Seniorke „Gimnazijalca“ u 6. kolu Prve ženske regionalne lige - jug B dočekuju ekipu Paraćina. Utakmica se u Hali Kej igra u nedelju 17.11.2019. od 19.00 časova.
Kadetkinje „Gimnazijalac-Tigra“ u petom kolu Triglav ŽKLS gostuju ekipi „Duga“. Utakmica se u Šapcu igra u petak 15.11.2019. od 16.20 časova.
Pionirke Gimnazijalca u 2. kolu gostuju ekipi Hajduk Veljko u Negotinu. Utakmica se igra u subotu 16.11.2019. od 12.00 časova.