Završetak radova na sekciji tri izgradnje toplovoda VIDEO
Posle kraćeg zastoja intenzivirani su radovi na izgradnji toplovoda kod Tehničke škole. Prema rečima tehničkog direktora JP Toplana, Radomira Mančića, sve se odvija po planu i vremenski uslovi su odgovarajući za izvođenje radova.
-Imali smo jutros operativni sastanak i što se tiče instalacija nema problema. I direktor Tehničke škole izašao nam je u susret, za deo instalcija koji ide van trase, prema školi, jer nije bilo moguće da ide prema ulici zbog podzemnihinstalcija. Montažni radovi su pri kraju, sledi ispitivanje instalacija i za vikend deo kanala biće zatrpan i omogućen nesmetan prolaz pešaka trotoarom. To je deo sekcije tri u Tigrovom naselju, koji se ovim poslom završava. kaže Mančić.
U ovkir usekcije tri bili su i radovi kod Gimnazije i Katastra. Radovi u dvorištu Katastra su okončani uz velike probleme s obzirom da postoji veliki broj instalacija koje nisu označene. Svi ti problemi su prevaziđeni,neke instalacije su promenjene, trasa nije menjana, i radovi su okončani, cevi položene, ispitana instalacija i površina vraćena u prvobitno stanje. I radovi u Ulici Danila Kiša odvijaju se planiranom dinamikom, urađen je prelaz preko ulice, tako da je i ta deonica spremna za polaganje cevi, ispitivanje i zatrapvanje, dodaje Mančić.
Ostali su radovi u okviru sekcije dva, koji su planirani za narednu godinu. Reč je o rekonstrukciji postojećeg toplovoda koji je u funkciji, posao je povezan sa podstanicama, čija se isporuka očekuje do kraja nastupajuće sezone, a posao će biti započet na proleće po završetku grejne sezone, kaže Mančić.
-
12. avg 2026. 12:21 Zavod za javno zdravlje Pirot redovno ispituje vodu u bazenima u Pirotu, ali i okrugu. Dr Tatjana Vidanović, specijalista higijene, objašnjava da se voda iz zatvorenih bazena Senjak uzorkuje ... -
12. avg 2026. 11:19 Verujte mi, ne delim ljude, biću direktan na crno i crveno-bele! Ako su ljudi, kapa dole. To isto važi i za sve druge. Pozicija, opozicija, da ne nabrajam dalje.Pišemo o svemu što je ... -
11. avg 2026. 12:20 Poseban problem su skuteri koji su kupljeni u delovima. Ako ljudi pitaju za električne trotinete (koji se po zakonu vode kao laka električna vozila), pravila su sledeća:Svaki trotinet mora da ima ... -
11. avg 2026. 11:46 Bio sam u Predraga Boškovića pre dva meseca. Stanari su negodovali, tražili su da se obezbedi mir, cveće, igraonice za decu. Nisu hteli parkinge pod prozorom.Radove je obišao ...







