Za sedam iz sedam, ekipa mora biti zdrava! Biti prava! Momciii, bravo!
Srpska liga
7.kolo
Gradski stadion
Paraćin : Jedinstvo – Radnički 0:1 ( 0:0)
Radnički: Ilić 7, Stojanov 7 (N.Mančić 7) , Dojkić 8, Kamenović 7, B.Mančić 7, Adžibaba 7, Ristov 7, Petrović 7(Stojanović 7), Petrov 7 ( Ignić ), Stamenković 7 (Djurović), Janković 7 ( Tošić)
Igrač utakmice Bojan Dojkić
Srelac 0:1 Bojan Dojkić 87. min.
Sudije : Dušan Miladinović ( Niš ) 7, Jovan Gajić ( Niš ) Vladimir Ljubomirović ( Bor ) Delegat Miroslav Lilić
Naravno da ću tako početi. To bi uradili I iskusniji dopisnici iz mesta gde su rivali Radničkog.
Bitno je kada je i rezultat bolji od igre. Kada pobeda nema zube već tri važna boda.
Radnički je ostvario sedmu pobedu iz sedam utakmica. Ta serija sigurno utiče na konkurente, koji očigledno sve čine da se naš tim negde “saplete”.
Ruku na srce bilo je u nekim situacijama naporno pratiti meč. Neravan teren, domaći nemoćni, neorganizovani, gosti bez poslednjeg pasa, sa dosta dodira. Obično u takvim situacijama neka lopta zaluta. Medjutim, zadnja linija i golman Ilić, koji je nekoliko puta hvatao više neke ,,balone” pred gol, ali i dva udarca u okvir , rešavali su sve problem.
Ništa nisam posebno zapisao za prvo poluvreme.
U nastavku je bilo nekoliko prilika. Najpre u 68. minutu ,,strašni šputer” Stojanović šutirao je u golmana. U 73. minutu gužva pred golom zelenih, Janković je šutirao sa gol linije izbačena lopta, ponovo je neko u belom dresu pokušao, bez uspeha. Kapiten Boža Mančić imao je dobru poziciju u 78. minutu, ali je lopta otišla preko gola. Pokušao je još jednom Stojanović bez uspeha, Neca Mančić nekoliko neusešnih pokušaja sa desne i Ignić sa leve strane.
I pred sam kraj, kako se ono kaže ,,došao tata”!
Bojan Dojkić, fudbaler koji ulazi u istoriju Radničkog, kao jedan od fudbalera sa najdužim stažom, došao je pred gol da pokuša ono što njegovi nisu uspeli.
87.minut Goool 0:1 Bojan Dojkić
Bio je to centaršut sa desne strane Neca Mančić je pogodio Dojkića ,,u trepavicu”, Bojan je skočio dovoljno visoko, s obzirom na visinu, nedostižno za ostale, trzaj glavom i lopta konačno na pravom mestu.
Radnički nosi tri boda. ,,Sedam iz sedam” se ostvarilo. Paraćinci su delovali nemoćno. Golman je zadržavao vreme, ispucavao sporo, očigledan znak, da su ,,zeleni” danas i zaista bili nespremni za nezadrživu ekipu Gorana Lazarevića-
Pobeda koja znači mnogo, ne samo što se bodova tiče. Već I psihološki. Pritisak veliki, serija duga. Trebalo se izdići iznad svega i dobiti meč. Utoliko pre što će se iduće nedelje igrati derbi. Dolazi Dubočica. Dejan Čelar i Filip Tolić su tamo. A tamo, je kako nam se čini i jak vetar u leđa jer se uveliko gradi , kako rekoše najbolji stadion na jugu Srbije.
Blago njima.
Znam jedino da stadioni ne igraju.
No da sačekamo. Paraćin je za nama.
.....................................................................
Laza je bio u nekom dobrom društvu. Čekao ga je put za Beograd. Najavio je Marku poziv, evo Marka Mančića sa prvog sedišta autobusa Maksa turs !



-
27. avg 2026. 12:09 Srpska liga Istok 2026/27, 3. koloStadion sa veštačkom travomSubota, 29.08.2026, 16:30Kruševac: Jedinstvo 1936 - RadničkiPostao sam oprezan kada nekim utakmicama pridodajem ... -
25. avg 2026. 15:11 Proteklog vikenda održan je humanitarni turnir u 3x3 basketu u naselju Radin Do, sa ciljem da se novčana sredstva prikupe i dodele Nikoli Vasilevu, dečaku iz Pirota kome je pomoć neophodna.* Foto: ... -
25. avg 2026. 12:47 Škola fudbala "Pirgos" učestvovala je na 15. jubilarnom turniru u Ćicevcu sa mališanima rođenim 2018. godine. Turnir je bio veoma dobro organizovan. Organizator je bio pripremljen za ... -
25. avg 2026. 11:15 U petak, 28. avgusta, na Veliku gospojinu, Slavu Grada, igraće se 69. Kup grada. Podsećanje:U početku je to bio Kup Slobode, lokalnog lista i tada jedinog medija u gradu. Kasnije Kup oslobođenja ...







