Vladan Vasić: Odbornicima je mesto u odborničkim klupama, mislim da ljudi od svega najviše žele da žive mirno
Odbornici iz redova Odborničke grupe “Pirot protiv nasilja” danas nisu prisustvovali sednici Skupštine grada. Kako su rekli uspred zgrade lokalne samouprave, neposredno pre početka sednice, ne žele da daju legitimitet vlasti sve dok se ne ostvare studetski zahtevi.

Posle sednice lokalnog parlamenta pitali smo gradonačelnika Vladana Vasića kako komentariše to što odbornici iz redova opozicije nisu učestvovali u radu Skupštine. Vasić je odgovorio da je to legalan vid političke borbe, ali misli da je pogrešan. Odbornicima je mesto u odborničkim klupama jer su ih ljudi birali da iznesu svoje mišljenje i predloge i da se za to bore, dodao je gradonačelnik Vasić.
Vladan Vasić je ovom prilikom poručio odbornicima da se vrate u lokalni parlament, drugim ljudima da se vrate svojim obavezama, đacima da se vrate u školske klupe, profesorima i nastavnicima da se vrate na posao jer smatra da ljudi najviše od svega žele da mirno žive i rade svoj posao.
-
12. jun 2026. 11:49 U Pirotu je danas održana završna regionalna konferencija projekta „Unapređenje obrazovnog ekosistema u urbanom području grada Pirota i opština Dimitrovgrad, Babušnica i ... -
12. jun 2026. 09:49 Javni konkurs za sufinansiranje aktivnosti iz Programa korišćenja sredstava Budžetskog fonda za energetsku efikasnost Grada Pirota za 2026. godinu raspisan je juče, 11.06.2026. godine. Predmet ... -
09. jun 2026. 10:45 Grad Pirot obaveštava zainteresovane građane, da je raspisan Javni poziv za poboljšanje uslova života raseljenih lica dok su u raseljeništvu kupovinom seoske kuće sa okućnicom.... -
03. jun 2026. 11:52 Grad Pirot godinama unazad dodeljuje stipendije najuspešnijim mladim sportistima koji postižu zapažene rezultate na zvaničnim državnim i međunarodnim takmičenjima.Stipendije se finansiraju iz ...







