Veče sećanja na pirotske ratnike učesnike Velikog rata VIDEO
U dvorištu Muzeja Ponišavlja održano je Veče sećanja na pirotske ratnike učesnike Velikog rata. Veče su organizovali pevačka grupa “Zlatno grlo”, korisnice Centra za dnevne aktivnosti starih pri Crvenom krstu Pirot i Muzej Ponišavlja Pirot.
Svetlana Pop-Krstić Nikolić, rekla je ovom prilikom da je ovo Veče organizovano u želji da se sačuvaju od zaborava pesme i ljudi koji su poginuli u Velikom ratu jer su oni to zaslužili svojim zrtvovanjem za naš narod.
-
19. jun 2026. 12:25 Lepo! Sve za sela na Staroj planini!Nema, zaista, lepšeg nego kada se neko javi sa planine, iz nekog sela informacijama da je selo oživelo, da se ljudi vraćaju makar na odmor, da ... -
19. jun 2026. 11:09 Manifestacija "Istoriji na dar" u organizaciji Istorijskog arhiva u Pirotu i Udruženja istoričara Pirota već šesti put na kraju školske godine okuplja i nagrađuje najuspešnije ... -
18. jun 2026. 09:20 U utorak 23.juna u Galeriji Čedomir Krstić u Pirotu biće otvorena je izložba Jugoslovenski period Likovne kolonije Sićevo - izbor dela iz fonda Galerije SLU Niš, autorke Emilije Bilić, vi&... -
16. jun 2026. 10:55 U danima kada je cela planeta u znaku Mundijala, ljubitelji fudbala u dvorištu Istorijskog arhiva u Pirotu mogu pogledati foto-dokumentarnu izložbu o istorijatu FK Radnički Pirot.Kroz ...







