Vaša (tužna) pisma: T.S – Imam pet ćerkica, od 1. juna ostajemo bez stana! Spavaćemo na ulici, molim za pomoć

14. maj 2026. 12:59 Društvo Pirot Plus Online

Ne znam odakle da počnem. Zovem se T. S. Živim u Pirotu u ul. Tanasko Rajić kao podstanar sa decom. Imam sina od 20 godina i 5 ćerkica od 14, 13, 8, 9 i 4 godine. Naš najveći problem je što nemamo stalno rešeno stambeno pitanje. Više puta sam se obraćala Centru za soc. rad, Gradskoj upravi, pisala molbe. Pokušavala sam da nađem kuću preko konkursa na selu.
Ali svi traže doplate od minimum 5000 evra. Ja sam majka 4 devojčice, idu u školu. Jedna od njih igra fudbal i to veoma uspešno. Veoma sam ponosna na nju.
Mi moramo da napustimo ovu kuću gde smo sad trenutno do prvog juna jer su je vlasnici prodali. Pokušavala sam i stan da nađem, niko ispod 200 eura ne želi da čuje. I na sam pomen da smo brojčano toliko odmah odustanu.   
Tako da ja ne mogu da nađem rešenje za mene i moju decu. Mi ćemo najverovatnije od prvog spavati na ulici. Samo da napomenem i da nemam roditelje ili rodbinu koja bi nam pomogla. Zato se obraćam vama kao poslednjoj nadi, da narod čuje, za pomoć meni i mojoj deci...
Unapred se zahvaljujemo.

Pitali smo T.S. za stanje u porodici.

Sa suprugom ne živi. Sin je upao u probleme zbog društva u kom se kretao, a uprkos njenim pokušajima nije uspela da ga usmeri na drugačiji put. Nije imao stalno zaposlenje, već je povremeno radio sezonske poslove. Deca pohađaju školu.

Prijavljena je u Nacionalnoj službi, završila je trogodišnji smer u Mlekarskoj školi. Nije mogla do sada da se zaposli, jer nije imao ko da čuva decu. Radila je privatno po kućama ili na njivi. Vredna je, marljiva...

Ovo je prvi korak - da objavimo! Nadamo se da će se neko javiti da Vam pomogne ili da vas "skući", za kratko vreme dok se ne nađe trajnije rešenje.

Predlažemo da razgovarate sa Radmilom Nešić. Takođe predlažemo da razgovarate sa Milošem Colićem, zamenikom gradonačelnika u Gradskoj upravi, tražite prijem, pozovite Vidojka Panajotovića, za kuću na selu, ukoliko ispunite uslove i ponovo pokušajte sa Aleksom Ćirićem, vd direktorom Centra za socijalni rad.