VAŠA PISMA – Jelena Milošević, poslanik: Voda curi iz distributivne cevi kod Bele Palanke. U toku otklanjanje kvara
To je dobro, a i razlog zašto postoje republički poslanici. To zaista na pravi način pokazuje Jelena Milošević, poslanica Stranke slobode i pravde, koja živi u Nišu.
Jelena obilazi sva mesta na prostoru Jugoistočne Srbije i nastoji da ukazuje na probleme koje ističu građani. Uostalom, birali su je zbog toga.
Pirot ima svoju poslanicu, Oliveru Petrović. Planiramo intervju sa njom, ali i očekujemo da u ovakvim ili sličnim situacijama reaguje i tako štiti interese građana koji su joj dali glas.
Poštovani gospodine Paunoviću,
Kontaktirali su me meštani sela Dolac kod Bele Palanke. Kažu da voda iz distributivne cevi, koja dovodi vodu od vodoizvorišta Ljuberađa do Niša, danima curi. Niko ne reaguje, iako su više puta prijavljivali niškom Vodovodu, koji je nadležan za održavanje distributivne mreže.
I tu dolazimo do dva problema:
- Ljuberađa je najkvalitetnija niška voda. U Nišu tokom leta se stalno apeluje na štednju jer delovi grada i sela ostaju bez vode. A naša voda otiče u zemlju;
- Ljudima stradaju usevi i bašte jer voda otiče u njive, povrće se suši zbog previše vode.
Kako tačno treba da se reaguje/zamoli/prijavi i koliko puta da bi niški Vodovod popravio kvar?


Poštovana poslanice, hvala za mejl koji ste nam poslali. Bilo je kao i uvek "interesantno" ili već viđeno! Pozvali smo Naisus. Javila se dama sa centrale. Uključila do jednog od zaposlenih, bio je korektan. Uputio me na rukovodioce, kaže, to je ipak ozbiljan problem.
Sekretarica je rekla ono što uvek kažu:
Ostavite Vaš broj telefona, zvaće Vas.
Rekao sam razloge! I eto, sada sam na čekanju. Gle čuda, posle samo pet minuta javila se sekretarica.
Upućeni su u problem. Danas se rešava!
Bravo! Kada sam završio razgovor, javila se i Jelena Milošević, poslanica. Zvali su je meštani da se zahvale. Veliki je kvar, rešavanje je u toku.
-
06. avg 2026. 12:01 "Opština Dimitrovgrad obaveštava javnost da je na prostoru nekadašnje fabrike GID – Gumarska industrija Dimitrovgrad došlo do ponovnog izlivanja određene količine ... -
06. avg 2026. 09:46 Gužva na Portalu, ovo sam snimao u utorak. Evo, objavićemo tek u četvrtak. Nije "vruća" tema, mada jeste snimana na skoro 40. Možda je vruća samo zbog toga što sramota i dalje traje.Bio je ... -
05. avg 2026. 10:08 Vratiti se na mesto događaja. Jeste nepisano pravilo našeg posla, ali treba pratiti. Treba objaviti da li se nešto promenilo.Sećate se, ovde smo bili!I tada smo napisali da su počeli ... -
05. avg 2026. 09:46 Kako sam se obradovao kada mi je Sonja rekla da me "pozdravio" Sreten Savov. Javio je da vojni doktori nastavljaju da obilaze sela. Dobro, objavićemo. Daleko je, a Žućko je "žedan"!A taman sam mislio ...







