Uh kakav meč! Drama smeštena u 34 sekunde! Pobeda. Šesti put “još samo ova”! Bravo momci!

13. novembar 2021. 21:02 Sport Pirot Plus Online

Druga muška liga Srbije
7. kolo
Pirot: KK Pirot - KK Proleter Zrenjanin 75:72 (13:19, 20:18, 24:12, 16:23)

Semafor: 5. minut 6:11, 10. minut 13:19, 15. minut 22:32, 20. minut 33:37, 25. minut 48:40, 30. minut 57:49, 35. minut 65:57, 40. minut 75:72;

KK Pirot: Đonlić 19 (6/6slb) 1tr 5as 3uk 27ind,  Vranić 10 (1/3slb) 3tr 3sk, Filipović 15 3tr 6sk 3as, Ilić, Pančić, Stanković 4, Vukićević 4 5sk, Stepanović 4 3sk, Gašić 13 (3/5slb) 9sk 16ind, Petrović 6 (2/4slb) 5sk 3as, Đoković, Ćirić;

Izgubljene lopte: 14

Došao  večeras tim iz grada košarke. Još na zagrevanju videli smo  da neće biti lako ono “još samo ova”

Počelo je drugačije, u ovoj sezoni nikada tako!

Prvi minuti. Neće. Skok  u odbrani, u napadu, neće šut i Berbakov, Davidovac Rajnović,Milošević, počeli su da nas muče.

Semafor ružan da ružniji nije mogao. Sve sam pisao!

Drugi minut 2:8; Zatim 4:11. Približismo se na tri minuta do kraja prvih deset na 10:13.

Pojavila se nada. Džoni nas drži ,"poginuo" je čovek, svuda ga bilo. Gašić pogađa penale, Vranić – trojkaaa .

Dobiše prvih deset. 13:19.

Zoran Milovanović uzima tablu.

Ulazimo u drugih deset.  Dižu na 15:25, zatim 17:30.

Alo ljudi, nećemo vajda!!

Bogdan "na ulaz pogadja", plus jedan! 20:30. Stepa kuca na 22:30.

Ma neće! Zrenjaninci, pogotovo ovi sa malo kose na gravi, i onaj rođeni brat Davidovca, ne znaju za milost.

I kada smo  baš "bili u kanalu" "Car" Dušan s dve trojke skida na 31:34. Do kraja prvog poluvremena Rajnović još jedna "trojka" i sada već ima neke nade za nastavak

33:37!!

U nastavku, Hala je zagrmela kao nekada. Ponovo Džoniii . Tu smo na dva koša.

Gašić, konačno, da zabeležim, ulazimo u egal. Dva plus jedan!

40:40

I onda kreće "rat", borba do poslednje kapi znoja. Oni, mi, oni.

Na pet minuta pre kraja trećeg kvartala semafor se "prolepšao"!

48:40

I jedni i drugi u svojim rovovima. Dule ponovo ,,trojka,,, onaj Rajnović ne zna za Boga! Ogovoara .

Stanković pogadja težak šut za 59:53. Da uzmemo bar malo vazduha. Tajm aut Atanacković. Sećam ga se, razbijao nas je ovde. Neće valjda i sada, onako doteran, bela košulja !

Ne damo se. Dule pravi četvrti penal. Ove sudije prvi put vidim. Ponekada su se gubili. Nisu  nešto namerno htetli, tek, teška brate utakmica. Nervi pucaju!

E sad ulazimo u onaj deo, kada ko ima, može nešto za smirenje, ili da ponekada okrene glavu.

Još četiri ipo do kraja 67:60.

Ma ništa od spokoja, odmah koš,  onaj mali petica 67:62. Dva i 44: 69:62. Namerna. Dule ide na klupu peti penal!!

Onaj Berbakov pogadja sva tri, uuuh, 69:65. Čuvajte se ljudi, "izginusmo"!

I onda …Gledajte pažljivo, mirno, znate kraj!

Pogledajte semafor  još 34.8. do kraja

I sada ???

Šta sve ta predivna, surova, lepa i bolna košarka može od nas da napravi?

………………………………………………………………………

Ovo je drama  u tri čina.

Bogdan ulaz, 74:69 Još 18 sekundi, koš, Zoran traži tajm!

Odgovora Davidovac, još 15 sekundi 74:72. Zoran ponovo tajm aut

I konačno, poslednji napad. Lopta u rukama Bogdana Petrovića.

Gotovo . Kraj Sekundi  za večnost. Faul, Vlada Vranić, pogađa jedno 75:72.

Gosti imaju napad za šest sekundi. Promašuju!

………………………………………………………………………………..

I pobedismo.

Pobedismo izuzetnog rivala što je naše momke učinilo još snažijim, još, spremnijim za još veća dela. Goreli su na "jakoj vatri".

Ajmo da ih čujete.  Tu su najpre Džoni, Dule i Bogdan .

Zovem Nikolu Gašića. Šteta , Samusng je izdržao 6 sekundi. Otišla memorija. Oprosti Nikola

Uzimam Ivin telefon.

Miloš Vukićević umoran. Mnogo teško.

I konačno Zoran. Ni večeras mu nije bilo lako. Ali, ako, dobili smo i "još ovu"!

Na izlasku iz Hale, nisam mogao da ispustim priliku. Znam ga dobro.  Bio je odličan košarkaš. Sada , bogami super trener.