Učenici Osnovne škole "8. septembar" poslali poruku Piroćancima - Očistimo svet
Učenici OŠ "8. septembar" sa svojim odeljenjskim starešinama priključili su se danas obeležavanju Svetskog dana "Očistimo svet", jedne od najvećih ekoloških kampanja koja stavlja akcenat na pravilnu i odgovornu reciklažu i kako živeti sa manje plastike i otpada. Danas su učenici u kostimima izrađenih od recikliranog materijala sa ekološkim porukama koje su sami nacrtali i napisali prodefilovali centrom grada prenoseći snažnu poruku građanima da čuvaju životnu sredinu kako bi nam duže trajala!






Škola "8. septembar" dugi niz godina sprovodi akcije prikupljanja plastičnih flaša i čepova i realizuje mnoge ekološke aktivnosti.
-
25. jun 2026. 13:24 Tehnička škola Pirot privodi kraju Erazmus+ projekat o veštačkoj inteligenciji “AI tools for VET schools”, koji realizuje sa partnerima iz Slovačke i Portugala. Tim povodom ... -
25. jun 2026. 11:54 Našoj Redakciji juče se, preko društvene mreže Instagram, obratio sugrađanin D.T. (identitet poznat redakciji), prenoseći poruku svog sina, strastvenog ribolovca, koji je nedavno ... -
25. jun 2026. 09:45 U dvorištu Odseka Pirot, Akademije tehničko-vaspitačkih strukovnih studija, na letnjoj pozornici premijerno je odigrana predstava za decu iz vrtića. Ovo je još jedna poklon predstava ... -
24. jun 2026. 12:25 Juče je u Pirotu održan važan skup koji je okupio predstavnike Uprave Parka prirode „Stara planina“, organizacija civilnog društva i svih pirotskih osnovnih škola, sa ciljem ...







