U Vranju ništa novo se nije dogodilo. Kada igra Dinamo, obično je tako! Slično kao u Pirotu jesenas!!! Piroćanci nadigrali Vranjance!
Prva liga Srbije
20. kolo
Vranje: Dinamo – Radnički 2:1 (1:1)
Radnički: Bulajić, Stojanovski, B. Mančić , Nikolić Milan, Dojkić, Tolić, Spasić, Jovanović, Dimitrov, N. Petrov, Žeradjanin.
Rezerve: Stamenković, Mijalković, Nikolić Miloš, Ivković, N. Mančić, M. Mančić
Strelci: Jordan Jovanović 0:1 23 minut, Suraku 1:1 43. minut, 2:1 Stojković penal
Crveni karton Milan Nikolić Radnički
Nisam bio na utakmici Radničkog u Vranju. Zašto, ne bih sada o tome, jer je najmanje bitno. Tekst pišem po novinarskim pravilima. Imam tri izvora.
Prvi izvor, moj kolega, provereni prijatelj iz Vranja: Zvao sam ga dva puta tokom utakmice i jednom na kraju!
Prvi poziv u 25. minutu:
- Druže, odlično igrate, vodite sa 1:0. Ali čisto sumnjam iz prakse da nešto može da se desi. Sve znaš ko je ovde glavni i koliko mrzi Radnički i ne može da mu zaboravi ipadanje iz lige. Čudno da ste tu na tabeli. Odličan tim!
Poziv na kraju utakmice:
- Šta sam ti rekao, igrali ste odlično. Skoro neko u Vranju ovako nije nadigrao Dinamo. Iskreno, zgazio vas je i sudija kod penala i poništenog gol, ali, brate šta ste vi sve promašili. Ja sam Vranjanac, znam stanje u Dinamu, šteta je što komšija komšiji oči vadi. Nezasluženo. Ako ovako igrate, ne brinite…
Ivan Džunić, sportski direktor
- Odavno Radnički nije igrao ovako dobro. Bili smo bolji, prvi dali gol, a primili našom greškom izjednaćujući. E ono penal i crveni karton Milanu Nikoliću, to su već stvari na koje smo, nažalost navikli. Ivkoviću su poništili gol 15 minuta pre kraja! Pet šansi smo imali. U 91. minutu ponovo Pati i nismo uspeli. Šteta je, bili smo bolji. O sudijama neću jer, nema ničeg novog…
Goran Lazarević trener
- Ne mogu da prežalim, još uvek sam uznemiren. Počnemo odlično, damo gol iz pas igre, Jovanović, sve školski. Kazne nas dva minuta pre kraja prvog dela našom greškom.
- Drugo poluvreme je posebna priča. Taj penal i crveni karton Milanu Nikoliću, ne znam šta da kažem!!! Lopta ga je pogodila u rame. Od 55. minuta sa deset igrača smo u svemu bili bolji. Pati Spasić izlazi tri puta sam, Željko je mogao bolje da odigra, imao je slobodnog igrača, šutirao je slabo! I kada konačno dajemo taj drugi gol u 75. minutu, oni sviraju ofsajd!!! Spasić u 91. minutu iz povoljne pozicije ne daje gol.
- Ono van fudbala ne komentaišem. Nije prvi put. Bilo bi dobro da je poslednji, rekao je uznemireni, glas mu je drhtao, sportsmen, vaspitan čovek, trener koji bi samo da govori o fudbalskoj gri, koja je nažalost u poslednje tri utakmice Radničkog bila u drugom planu…
I na kraju ovog raporta evo detalja.
23. minut – školska akcija Radničkog, povratna lopta do Jordana Jovanovića koji plasira u mrežu. Gooool. 0:1 ! Radnički je poveo!
43. minut- Stojković je centrirao, odbrana nije reagovala i Suraku j savladao Bulajića.
55. minut – centaršut ili šut ka golu, lopta pogadja Milana Nikolića u reme I DRAGAN ČOLOVIĆ IZ ČOKE dvostruko kažnjava Radnički. Svira penal i pokazuje drugi žuti karton Milanu Nikoliću. Stojković daje gol iz penala za 2:1, Radnički nastavlja sa igračem manje neravnopravnu borbu.
U toj i takvoj utkmici, Radnički je do kraja ,,razneo,, Vranjance. Pati Spasić imao tri ,,mrtve,, šanse, kako ih nazvaše, izlazio sam i nije realizovao. Željko, već smo opisali. I u doigravanju ponovo Pati Spasić šutira sa 16 metara neočekivano slabo!
75. minut Goool! Predrag Ivković, koji je ušao umesto Željka Dimitrova konačno realizuje jednu od brojnih prilika. Ne NIJE GOL, tako je odlučio pomoćni sudija. OFSAJD! Šta sad reći?
92. minut, kraj. Moj dragi kolega iz Vranja nije pogrešio. Sve što mi je prvi put i na kraju rekao, baš je tako bilo!
Čemu fudbal gospodo!? Čovek sa dva lica. Jedno trenersko, jedno predsedničko, uz vetar u ledja ,,odozgo,, ,,gura,, Dinamo iz Vranja u Super ligu. A uslova za to nema. Ni stadiona, ni para. Ako udju, Sudulica im ne gine. Ali to je njihova stvar. Problem je širi. Ko i dalje dozvoljava ovakvu ,,igru,, u fudbalskoj Srbiji. Loža i dalje završava sve na terenu!
20. kolo
Rezultati
-
06. jun 2026. 10:21 Srpska liga Istok, 29. koloNedelja, 7. jun od 17:30Stadion "Dragan Nikolić"Pirot: Radnički – Jedinstvo 1936 (Kruševac)Radnički se u nedelju pozdravlja sa ono malo ljubitelja fudbala koji ... -
05. jun 2026. 10:47 Zona IstokDoigravanje – Plej-of, 5. koloZa kraj dva lokalna derbija. Lužnica dolazi u Pirot ekipi Tanasko Rajić, a Timočanin Slatini. Balkanski putuje u Negotin.Ovde je sve završeno. ... -
03. jun 2026. 16:40 U Kragujevcu su danas održane Male olimpijske igre, republički nivo. Iz Osnovne škole takmičile su se dve ekipe, iz drugog i četvrtog razreda.Učenici drugog razreda osvojili su sjajno 3. mesto!... -
02. jun 2026. 13:16 Dugo planiramo razgovor sa njim. Poduže već nema Pirot takvih kakvi su bili Neša i Uroš. Predani, posvećeni, emotivni, hrabri, uvek spremni da daju sve svoje za trening, za pripreme, za ...







