AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

Piroćanci na gostovanju poraženi minimalnim rezultatom! Remi najrealniji!

Stadion FK Smederevo

Smederevo: Smederevo 1924 – Radnički Pirot 1:0  (0:0)

Radnički: Šuljagić, Vlajković, Dojkić, Marković, Mančić, Tolić, Bempah (Mirković), Radivojević (Edoa), Kostić Milutinović (S Petrović), Spasić, Pobulić

Rezerve: Stanimirović, Spasojević,  Edoa, Mirković, Radičević, S. Petrović, Ćirković

Sudije: David Matić, Ivan Mikalački, Svetlana Bilić, 4. sudija Nebojša Zeljković

Delegat: Momčilo Marić

Posmatrač: Dragan Radovanović

Osokoljeni pobedom u gostima protiv Zemuna u prošlom kolu, trener Marko Vidojević i kapiten Filip Tolić su na konferenciji za novinare pred ovaj meč najavili da će  pokušati da se i iz Smedereva vrate u Pirot neporaženi. Prednost za Radnički bi mogla da bude i ta što će u ovaj meč ući posle pobede u šprvom od dva uzastopna gpstovanja, dok  su Smederevci ušli  u meč pod moranjem da osvoje bodove i odmaknu se sa dna tabele

Domaćini su ove sezone ostvarili četiri pobede, uz sedam pretrpljenih poraza, pa sa 12 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 14.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao gosti poraženi u duelu sa ekipom Zlatibora, a rezultat je bio 2:1. Gosti su ove sezone ostvarili pet pobeda, uz tri remija i tri poraza, pa sa 18 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 5.mesto na tabeli, a pobedom bi mogli da se domognu drugog mesta i približe Grafičaru na samo jedan korak zaostatka.

Kuriozitet ovog meča je i taj što danas igraju brat protiv brata, Stefan u pirotskom timu, a Saša Marković u Smederevu.

Prvih petnaest minuta utakmice protekli su u takozvanom ispitivanju snaga, igralo se uglavnom na sredini terena.

U 16. minutu Šuljagić umalo da pokloni loptu napadaču domaćih, napravio je faul na ivici šesnaesterca za koji je zasluženo dobio žuti karton.

Igrao se 20. minut  kada se Radivojević našao u odličnoj šansi posle poklon lopte , ali je slabo šutirao i golman je lako intervenisao

Boža Mančić je u 30. minutu dobio žuti karton zbog povlačenja za dres domaćeg igrača

Šuljagić se iskupio za grešku iz  15. minuta, u periodu od 31. do 38. minuta tri puta je odlično intervenisao.

Spasić je u 44. minutu dobro šutirao  sa šesnaest metara, lopta je završila pored stative.

Prema igri i  prilikama kojih i nije bilo previše, rezultat je i pravi odnos snaga na terenu i svega vidjenog!

Drugo poluvreme počelo je šansom Radivojevića koji je šutirao glavom pored gola.

U 51. minutu Spasić je zaustavio faulom igrača domaćih iskosa sa desne strane na 20 metara od gola Šuljagića i za taj start dobio žuti karton

52. minut GOL 1-0 za Smederevo, strelac Rakić

Rakić je oštro centrirao, lopta na putu ka golu nije nikoga dodirnula i prošla pored ,,ukopanog,, Šuljagića

Prva izmena u Radničkom izvršena je u 60. minutu kada je umesto Kostića Milutinovića ušao Strahinja Petrović

Krenuo je Radnički odlučnije ka golu Smederevaca, za sada bez konkretne završnice

U 70. minutu Edoa je zamenio Radivojevića

Treću izmenu trener Vidojević izvršio je u 75. minutu, Bempaha je zamenio Mirković

Čim je ušao u igru Mirković je mogao da postigne pogodak ali je njegov udarac izblokirao odbrambeni igrač Smedereva

U jeku napada Radničkog domaći su mogli da dupliraju prednost u 85. minutu ali Šuljagić  je fenomenalno odbranio.

Poslednjih nekoliko minuta gotovo da se nije ni igralo zbog opstrukcije igre i izležavaanja domaćih igrača po terenu.

94. minut kraj utakmice, minimalna  pobeda Smedereva