U Dobanovcu, tri "laka" gola za domaće. Djordjieski smanjio na 3:1!

05. maj 2021. 18:26 Sport Pirot Plus Online

Stadion u Dobanovcu

Budućnost - Radnički  3:1  (2:0)

Radnicki: Mihailović, Ivanović, Dojkić, Milikić (Kostić), Kukolj (Đorđieski), Tolić, Ilić (Čimbongo), Mančić, Petrović (Stojanov), Vlaović, Gajić (Đ.Kukolj).

Rezerve: Dokić, Kostić, Djordjieski, Leonard, Dj.Kukolj, Kamenović, Stojanov, Vasov

Strelci: 1: Pajovic 17.min.  2:0 Ilić 38 min. 3:0 Pajović 51. min, 3:1 Djordjieski 64.min.

Sudije: Novica Anđelovski, Goran Beljin i Pavle Piper.

Nekompletan Radnički "u zao čas" bez Miloševića, Apostolovića, Petrova, Kostića Milutinovića i Milenkovića nije se snašao u Dobanovcu.

U prvom poluvremenu greške pred golom, loša organizacija igre, mali teren, sve je to uticalo da Dobanovčani već u prvom delu obezbede sigurno vodjstvo!

Prvih 15 minuta protiče u znaku domaćih fudbalera.

U 15. minutu najbolja šansa u dosadašnjem toku utakmice, udarac glavom domaćeg napadača odbranio je Mihailović.
17. minut 1:0 posle kornera u skoku je najbolji bio napadač domaćih Pajović, nemoćan je bio golman Radničkog

38. minut 2:0 za Budućnost, Ilić se najbolje snašao između golmana Mihailovića i Mančića i postigao drugi gol za domaćina

Posle prvog poluvremena potpuno zasluženo vođstvo Budućnosti rezultatom 2:0.

Treba izdvojiti i suđenje Novice Anđelovskog sa svojim pomoćnicima koji su u prvom poluvremenu odlično obavili svoj posao.

51. minut 3:0 Pajović Opet je prekid bio koban po fudbalere Radničkog. Posle slobodnog udarca opet je Pajović bio najviši u skoku i postigao gol glavom

Probao je trener Radničkog u poluvremenu da osveži svoj sastav izmenama, u igru su ušli Čimbongo i Kostć, a izašli Milikić i Ilić
Posle primljenog trećeg gola, Đorđieski je zamenio Miloša Kukolja
U 63. minutu Stojanov je zamenio Petrovića

64. minut 3:1 Đorđieski je iskoristio grešku u odbrani domaćih, precizno gađao donji desni ugao golmana Budućnosti i iz prvog udarca na gol domaćina postigao pogodak

U 85. minutu Đorđievski je izašao sam pred golmanom Dobanovčana, mogao je da bira gde da šutira, ali je njegov udarac odbranio golman.

Kukolj Đorđe je u 90. minutu zamenio Gajića.

Fudbaleri Radničkog su i u Dobanovcu odugrali dva različita poluvremena. Domaći sa sedam odmornih koji su pauzirali u prošlom kolu, Radnički bez petorice standardnih, momci umorni od veoma teške po svemu utakmice protiv Trajala.

Poraženi smo u prvom poluvremenu, rekao je našem reporteru Goranu Trickoviću, Dragan Perišić, šef Stručnog štaba pirotskog prvoligaša..

Sve čestitke sudiji Novici Andjelovskom i njegovim pomoćnicima.
Eh, da se tako sudilo, Radnički se, sigurni smo, ne bi borio za opstanak.