Trebalo je da bude derbi, a nije bio! Umesto fudbala, videli smo nesigurno suđenje koje je već u 30. minutu odredilo pobednika

30. oktobar 2022. 17:17 Sport Pirot Plus Online

Srpska liga Istok

12. kolo

Stadion kraj Nišave

Pirot: Radnički – Budućnost Popovac 0:3 (0:1)

Radnički: Ilić 6, Stojanov 5, Dojkić 7,   Kamenović 6, B. Mančić -, Ristov 7, Stojanović 6, Adžibaba 6, Petrov 6 (Tošić),   N. Petrović 5 (Đurović), Ignić 5;

Rezerve: Marković, Mitov, Antić, Tošić, A. Petrović, Đurović, Stamenković;

Strelci: 0:1 Milanović u 38. minutu, 0:2 Ranđelović u 68. minutu i 0:3 Ranđelović  u 92. minutu.

Igrač utakmice Marko Ranđelović (Budućnost)

Moj prvi utisak koji ću vam kazati: sramota me. Ili sramota je! A, objasniću i zašto:

- Ovo je trebalo da bude derbi!

- Derbi utakmice obično sude proverenije, iskusnije sudije!

- Radnički je, zbog toga što gubi na autoritetu, dozvolio da bude ponižen.

- Ne, nije Radnički ponižen igrom protivnika, naprotiv.

- Radnički je prvih pola sata bio bolji protivnik.

- Isključenje Božidara Mančića, kapitena, odredilo je tok meča.

- Ovo se Radničkom ne događa prvi put.

Ne znam biografiju, sportsku naravno, sudije Lazara Pršića iz Kruševca, ali sam ubeđen da taj momak ne zna još uvek da sudi, ili još nije naučio.

- Takav sudija dobio je danas zadatak da radi častan posao, da sudi derbi. Uzvišeno zadovoljstvo.

- Tog mladog čoveka (ne mogu zaista da prevalim sudiju) poslali su po navodnom zadataku da podeli pravdu. Nisam razumeo koju!

- Kada neko ne oseti značaj meča, kada neko ne oseti derbi, kada neko putujući iz Kruševca nije pogledao tabelu niti se osvrnuo na poslednje događaje oko sebe, on će se ovako i ponašati.

Ilustracije:

- Na polovini gostiju ostao je da leži, kao mnogo puta pre i posle toga, jedan igrač u plavom dresu. Gosti su imali loptu i nastavili, neki fudbaleri Radničkog su zastali, plavi igrač je nastavio, Boža Mančić se trgao, krenuo za njim, naleteo telom (neko bi rekao remplovanje), plavi igrač je pao, okupili su se igrači i jednog i drugog tima i sudija Lazar Pršić pokazao je Boži Mančiću drugi žuti i crveni.

- I rešio utakmicu! Bilo je to u 30. minutu.

- U drugom poluvrmenu u šesnaestercu gostiju, nekog igrača u plavom dresu pogodila je lopta na dvanaest metara. Lazar Pršić, sudija, dok su igrači Radničkog  protestovali, pokazao je da je, navodno, ruka bila uz telo, a pogodila ga je u lakat i pobegao prema centru igrališta.

- Neću da podsećam na česta nesigurna presuđivanja, za izgubjenu kontrolu nad utakmicom itd.

……………………………………………………………………………

Zašto ovako!?

Znate, ja ne radim da bi me neko voleo ili mrzeo. Novinar sam koji piše samo što vidi i oseti u srcu.

Ova utakmica mi je bila jasna još pre nekoliko dana, kada sam video kako se gradonačelnik jednog grada šepurio, onako bucmast, pored prvog čoveka  zemlje Srbije, pokazujući mu stadion koji se uveliko gradi.

Dva dana posle toga, javio mi se prijatelj iz Beograda koji je u toku sa svim detaljima i  ispričao jednu fudbalsku bajku, ili jednu od bajki koje se ponavljaju.

Dalje o tome neću. Znam da je Kruševac bio i ostao centar nekih važnih zbivanja, što me ni u ovom slučaju nije začudilo.

Gostima iz Popovca KAPA DOLE!

Sve sam čuo o njima! Sa mnom je sedeo jedan od ljudi koji radi u Klubu. Dva sina, jednog časnog, vrednog čoveka iz Popovca, nastavili su da rade dobar biznis, uživaju poštovanje, vole fudbal i napravili su BUDUĆNOST. Simbolika. Rekao bih fudbala.

Nisu ni Marko Ranđelović, ni Milanović, ni  Nikolić ni svi momci u plavim dresovima ama baš nimalo ni krivi ni dužni. Iskoristili su trenutak kada je jedan Klub bogate prošlosti ponižen, "utrpali" tri komada i otišli pevajući, smatrajući, sigurno, da su ih bacili na kolena.

Kada je fudbal u pitanju, pitanje je šta smo videli. Malo neke igre u prvih pola sata.  Jalovih napada domaćih u nastavku i dva gola još uvek vanserijskog fudbalera Marka Ranđelovića. Bez nečeg posebnog, vrednog što fudbal čini lepom igrom i bez bilo kakvih posebnih prilika. Ali, ko će to sutra da vas pita? Pogledaće rezultat i videće tabelu. Srećom, Radnički je još uvek prvi! Pitam se sada ozbiljno, ali, dokle?

…………………………………………………………………………….

Jeste rezultat previsok za sve vas koji niste bili na utakmici. Iskreno, da se Popovčani nisu vratili nazad, čekali prekide i neku retku kontru, moglo je da bude još gore po Gorana Lazarevića,  dobrog čoveka i trenera koji je na vrućoj plotni već poduže! Tim bez jedanaest igrača da bi startovali, sa decom na klupi i četvoricom-petoricom van stroja, ne može da se nadmeće u derbiju. I kada takav  "očerupani" tim Pršić na onakav način išamara, onda je 0:3 i dobar rezultat.

Bilo je, gledali su ljudi, neka prosuđuju.

Danas je Radnički ponižen, ne porazom, već grubim odnosom i nečijim nepoštovanjem Kluba, što u krajnjem slučaju nije dobro za ovaj naš srpski fudbal.

I, na kraju, pozvao sam Marka Ranđelovića iz dva razloga. Evo, čujte ih!

Iskreno, ne osćam se dobro, da razgovaram sa Goranom Lazarevićem posle ovakvih utakmica.