Zbog čega "predigra" u derbiju!? Teško bez Sanela i Vraneša. Furi i Džoni zbog povreda, mala minutaža! Mladen Pantić ponovo MVP – indeks 25!

12. decembar 2020. 22:24 Sport Pirot Plus Online

Košarkaška liga Srbije
13. kolo
Aleksinac: KK Napredak Aleksinac - KK Pirot 92:72 (23:16, 25:18, 25:18, 19:20)

Semafor: 5. min. 0:0, 10. min. 23:16, 15. min. 35:27, 20. min 48:34, 25. min. 64:45, 30. min 73:52, 35. min 79:64, 40. min. 92:72;
PIROT: Đonlić 8 (6/6slb) 3as, Filipović 14 (5/6slb) 3tr, Stefanović, D. Đorđević 1 (1/2slb), Rašić 9 (4/5slb) 1tr 4sk 5as, Pendić 4sk, Vraneš, Matović 2, Stojanović, Pantić 22 (2/3slb) 6sk 2uk 25ind, V. Đorđević 2, Đukanović 14 (3/4slb) 1tr 6sk;
Šut iz igre: 23/60                       38%
Šut za 2 poena: 18/40               45%
Šut za 3 poena: 5/20                 25%
Slobodna bacanja: 21/26          81%
Skokovi:                        26 (21def, 5of)
Asistencije:                    12
Ukradene lopte:              5
Izgubljene lopte:            12
NAPREDAK: Ćirković 16 (4/4slb) 2tr, N. Raičević 2 (2/2slb), Simeunović 20 (9/13slb) 1tr 9sk 2uk 20ind, Duvnjak (2/3slb) 1tr 9as, D. Raičević 8 (3/4slb) 1tr 8sk, Saičić 18 (3/3slb) 3tr 11sk 21ind, Jeremić, Bogavac 2 (2/3slb), Stanković, Veljković 15 (5/6slb) 6sk 20ind, Karalić 2;
Šut iz igre: 27/55                        49%
Šut za 2 poena: 19/36                 53%
Šut za 3 poena: 8/19                   42%
Slobodna bacanja: 30/38            79%
Skokovi:                              44 (32def, 12of)
Asistencije:                          15
Ukradene lopte:                    5
Izgubljene lopte:                  19

Znalo se da će biti teško. U Aleksincu  je uvek bilo  teško za pirotski tim.

Komšije, rivali, šta li sve, tek i na trening utakmicma igralo se “do poslednje kapi”! Još sada Prva liga, jako takmičenje, ulog veliki.

Domaće je navodno  napao virus. Bilo je neizvesno da li će se uopšte igrati. Stizale su neke taktičke vesti, igraće se, neće. Neki “glavni” kao pozitivni.   Piroćanci držani u neizvesnosti. Čekalo se i pošto nije stigao odgovor, krenuli su put Aleksinca. Nije prvi put da je među komšijama tako!

Počelo je “pirotski”!

Imali smo 4:0. Bilo je i 6:1 . U 5. minutu  8:4 za Pirot. I to je, ispostavilo se kasnije bilo skoro sve! U prvoj četvrtini, za drugih pet minuta domaći su postigli 19, a gosti samo osam.

Dobro su odigrali momci Filipa Soceka u prvih pet minuta nastavka. Bilo je 33:27. Smatrali smo, pristojna razlika da se zaigra bolje i ugrozi rival.

Nije bilo tako.

Ponovo pad u igri, u 17. minutu, na semaforu 43:27. Domaći su održavali razliku i prvi deo meča završili sa 14 poena razlike!

Teško da se stigne!

Pokušali su Piroćanci da nešto učine u početku treće deonice. Bilo je 48:36 i to je najmanja razlika do kraja meča.

Sve nadalje bilo je na strani domaćina.  U 25. minutu “podigli” su na 62:42, natavili u istom ritmu i pred početak poslednjeg kvartala bilo je čak 73:50.

Koplje u trnje.

Samo  bar da se izbegne ubedljiv poraz! Naprotiv. Ponovo deonice igre kada pirotski tim nije uspevao da postigne koš. Dva minut pre kraja 84:65. Hoće li bar još malo,  makar!

Neće. U poslednji minut domaći ulaze ubedljivom razlikom, 88:72. Do kraja, još četiri koša!

Kraj. Ubedljivo. Da li zasluženo toliko ili ne! Tek, previše je !

Samo skok dosta govori Posebno ofanzivni! Domaći 44, Piroćanci  26 skokova. Ponovo Mladen Pantić maksimalan, Filipović je “sveden” na 3 trojke, Raške i Đuka po jednu. Kad ne idu te trojke i kada nema jake odbrane, kakva je bila prošle subote, onda sve ide mnogo teže. Mada su ih , kako mi reče Dule Lilić “išli”   neki šutevi, što je uticalo na igru!

Igralo se bez Sanela , Furi Đorđević se povredio, nije ga bilo čak 20 minuta na terenu,  Vraneš  nije mogao da igra, Džoni nije izdržao do kraja. Smanjio se roster, Socek se našao na mukama!  Đukanović se polako uklapa! Uvek ima nevolja!

Vraćam se početku.

U Aleksincu je uvek bilo teško. Teško i na trening utakmicama. Večeras još teže i više boli, jer se igralo za važne bodove. Nije se uspelo!

Pre objavljivanja izveštaja stigla nam je sms izjava Filipa Soceka, trenera našeg tima. Ono o čemu smo on i ja razgovarali oko 12h potvrdio je!

Čudno za utakmicu Prve lige. Sve je počelo sa tim da li će se uopšte igrati ili ne. Definitivno i to je uticalo na atmosferu! U16h treba da se krene mi sedimo u autobusu do 16:10h čekamo da iz Aleksinca potvrde da li se igra. Problem potvrde o tome da li su neki od igrača Napretka pozitivni!!? Početak dobar i onda im dozvoljavamo par napada (loš def. skok) i oni iz toga pogađaju tri trojke i od toga nismo mogli da se oporavimo. Na sve to u 7. minutu Furi se povređuje, probao je nije moglo. Džonlić takođe, Sanek i Vraneš nisu igrali. Sudijski kritrerijum čudan. Idemo dalje! Delegat utakmice bio je Piroćanac Zoran Stančev. Pomalo čudno da on nije reagovao pošto je kasnila informacija iz Aleksinca!

................................................................................................