Sudija Nikola Tomić odlučio derbi u 90. i 95.minutu

03. maj 2021. 11:59 Sport Pirot Plus Online

25.kolo

Pomoćni teren Gradskog stadiona

Pirot : Tanasko Rajić - Bor 0:2 (0:0)

Tanasko Rajić: Gogov, Nikolić, R. Petrović, S.Ćirić, Pejčić, Krstić, V.Petrović , Vasić, Micić, Ignjatović, Matejić, Džunić

Utakmica izmedju ekipa Tanasko Rajić i Bora odigrana je baš na prvomajski uranak, i svi oni koji su se odlučili da prvi dao prazničnog dana provedu uz ovaj derbi, verovatno su se pokajali.

Namće se pitanje da li je glavni sudija Nikola Tomić iz Zaječara "odigrao" ovaj meč za goste, pa je tako neadekvatnim presudama oštetio domaću ekipu ?!

Oba tima su u vrhu tabele i bore se za što bolji plasman, što se videlo i na terenu.

Po zlu je, za Tansko Rajić, krenulo kada je u već u 20.minutu sudija Tomić pokazao crveni karton i isključio Vasića nakon njegovog nesmotrenog poteza, pa je tako ekipa do kraja igrala brojčano smanjena.

Na početku drugog poluvremena, nakon još jedne čudne reakcije sudije Tomića, utakmica je na kratko prekinuta, a deo publike je isključen sa stadiona.

Pred sam kraj utakmice, gosti su postigli gol u 90 minutu. U listu strelaca upisao se Cokić.

Vrhunac ovog meča i "uloge" sudije Tomića bio je dosudjeni penal za Bor u produžetku, tačnije u 95.minuutu. Kapiten Stojanović je još jednom zatresao je mrežu Tanaska za konačnih 0:2.

Nakon utakmice, Bojan Panajotović, trener FK Tanasko Rajić nije želeo da komentariše dešavanja na terenu, ali je rekao  da smatra da su bili bolja ekipa, borbenija i požrtvovanija.