Studenti i Zbor građana i u Pirotu organizovali Komemorativni protest za 16 tragično preminulih u Novom Sadu
Kako u većini gradova u Srbiji, tako i u Pirotu. Sinoć je održan Komemorativni protestni skup povodom deset meseci od pada nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu.


Za razliku od drugih gradova, u Pirotu su protest organizovali pirotski studenti u blokadi i Zbor građana. Srednjoškolaca kao organizatora nije bilo.

Ponedeljkom, kao i do sada, najpre su pročitane "Vesti iz prosvete" ili "Blokadne vesti" kako ih zovu.
Komemoracija je bila veoma dirljiva. Bela ruža i sveća u rukama 16 osoba za 16 tragično preminulih i 16 minuta ćutanja.

Skup je završen komemorativnom šetnjom, kandilom u rukama predvodnika. Naznačeno je da su tako želeli da okade put kojim su prošli šetači prethodne večeri.

Sve je, kao i obično, završeno kod znaka "Pirot" na Trgu pirotskih ratnika.
-
11. jun 2026. 13:03 Niko zadovoljniji od nas, verujte! Danas još dva pisma i nekoliko mejlova i poruka. Zadovoljstvo, naravno, zbog poverenja koje nam ukazujete, mada, nismo mnogo "radosni" sadržajima koje nam &... -
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ...







