Sportski vikend! Rukometašice i rukometaši ređaju pobede. Jedinstvo izašlo iz krize. Nekompletne “tobžije” nisu mogle bolje.

04. novembar 2019. 07:30 Sport Pirot Plus Online

Prva liga Istok

5.kolo

Pirot: ŽRK Pirot - Svilajnac 36:26 (18:12 )

Pirot: Potić, Savić, Stojanović 6, Ćirić , Sl. Tančić 5, Sm.Tančić ( K ) 5, An. Jovanović 1, Tolić, Spasić, Marija Ilić, Randjelović, Djordjević 6, Grozdanova 11

Rukometašice Pirota i dalje se "poigravaju" s protivnicima. Svilajnčanke su i prvih dvadesetak minuta uspevale da se donekle suprodstave daleko kvalitetnijem timu. Kasnije je sve došlo na svoje.

2.kolo

Svrljig : RK Progres - ORK Pirot 18:26 ( 5:11 ) ORK Pirot: Asković, Moksin , Živković 6, Cvetković 11, Tomanović 4, Zlatković 4, Kostić , Aleksić 2, G, Panajotović, Djordjević 1, Jellić, Manić

Pirot : Jedinstvo - Rtanj Boljevac 4 : 0 ( 1 : 0 )

Jedinstvo : Đorđević, Petković, Pešić, Pejčić, Krstić, ( Osmanović), Lk. Filipović, Dragićević (Kostić) , Lz. Filipović (Jocić), Mančić, Jovanović ( Ćirić) Milošević .

Strelci Dragićević u 25.min. Petković u 70.min. penal i 76.mim i Mančić u 82.min.

Fudbaleri Jedinstva vraćaju se u prošlogodišnju formu. Pirotski zonaš igra sve bolje. Jedan od razloga je i kompletiranje tima, s obzirom da na nekim utakmicama nisu imali ni 11 fudbalera. Ako ovako nastavi i ovaj pirotski tim, pored Tanasko Rajića naći će se u gornjem delu tabele !

U 13. kolu Jedinstvo gostuje u Boru ekipi OFK Slatina.

................................................................

Zona Istok

12.kolo

Negotin: Hajduk Veljko - Tanasko Rajić 5:1 ( 1:1)

Tanasko Rajić : D. Petrović, Usković, R.Petrović , S.Ćirić, Stoilkov, Filipović, V.Ćirić, Nikolić, Vasić, Kovač, Matejić Simonov

Strelac za Tanasko Rajić Simonov iz penala u 43.min.

Nekompletan tim pirotskog zonaša nije zaslužio visok poraz. Gosti su u Negotinu , protiv veoma dobre ekipe Hajduk Veljka, kandidata za najviši plasman, nastupili bez nekoliko standardnih prvotimaca. U prvom poluvremenu gosti su uspevali da budu ravnopravan protivnik. U nastavku su tri gola primili za petnaestak minuta što je uticalo na visok poraz.